fbpx

Wąchock rowerową stolicą Polski - Wąchock Bike Jam 2023 (zdjęcia)

Na jeden dzień Wąchock zamienił się w rowerową stolicę Polski, i to nie po raz pierwszy! Po raz 6 już na tamtejszym skateparku odbył się Bike Jam - święto dla miłośników wyczynowej jazdy na rowerze i wykonywania efektownych tricków.

Imprezę rozpoczęły zawody na trasie pobliskiego pumptracku - była to konkurencja dla najmłodszych, w której udział brali nawet 5-letni zawodnicy. Dzieci i młodzież ścigali się w jeździe indywidualnej na czas. Następnie impreza przeniosła się do skateparku, gdzie starsi zawodnicy zmierzyli się w kolejnych konkurencjach. Obiekt w Wąchocku już od kilku lat ściąga chętnych do rywalizacji miłośników jazdy wyczynowej.

"W 2015 roku powstał tutaj [w Wąchocku - przyp. red.] taki obiekt - na tamtą chwilę był to najnowocześniejszy obiekt w okolicy, który pozwalał takie zawody stworzyć. Wcześniej nie mieliśmy żadnego takiego obiektu w okolicy. Od tamtej pory staramy się kultywować tę imprezę." - opowiadał Damian Stankowski, jeden z organizatorów.

Zawodnicy najpierw mierzyli się w konkurencji bunny hops (jak najwyższe wyskakiwanie w górze rowerem). Główną atrakcją były przejazdy po skateparku, które były szczególnie efektowne dla obserwatorów. Nie brakowało oklasków i emocji. Jury, w którego składzie znalazł się między innymi sędzia z Polskiego Związku Kolarskiego, wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Oto wyniki:

BUNNY HOP

1. Krystian Otłowski

2. Krystian Kunka

3. Kamil Bąk

JUNIOR SKATEPARK

1. Miłosz Reczek

2. Vasyl Piszczuk

3. Oskar Krogulec

OPEN SKATEPARK

1. Kacper Delegiewicz

2. Kamil Bąk

3. Maks Płuciennik

BEST TRICK

1. Kacper Delegiewicz

2. Maks Płuciennik

3. Krystian Otłowski


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media