fbpx

Szybki koniec hucznie ogłaszanej współpracy Wyróżniony

To była krótka współpraca. Michał Kołodziejczak, szef Agrounii, który dotąd współpracował z prezydentem Starachowic, startuje do sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

Przypomnijmy. Agrounia i Nowa Demokracja TAK nawiązały porozumienie, w myśl którego ugrupowania miały wspólnie zawalczyć o mandaty w parlamencie.

Tak powstała Agrounia TAK, co szumnie w Starachowicach ogłaszano, zapowiadając miesiące „ciężkiej pracy”.


reklama


Ta zakończyła się dość szybko. 11 sierpnia Ruch Społeczny Agrounia TAK zarejestrował swój komitet wyborczy. Nie minął tydzień, a lider Agrounii Michał Kołodziejczak ogłosił start do sejmu z list… Koalicji Obywatelskiej.

Tego samego dnia poznaliśmy też listy kandydatów KO do sejmu w województwie świętokrzyskim. Jak się można spodziewać, nie ma na nich nazwiska Marka Materka. 

"Kończymy zbiórkę podpisów" - mówi Marek Materek. Poniżej komentarz prezydenta do zaistniałej sytuacji.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Kielce, szybki rozłam w świeżo zawiązanych strukturach to dla Marka Materka strata nie tylko wizerunkowa. Na portalu tojestkonkret.pl, gdzie możemy zobaczyć wpłaty na poszczególne ugrupowania.

- W przypadku Agrounii odnotowano jeden taki przypadek. 26 czerwca 50 tys. zł na działalność tej partii wpłacił Marek Materek ze Starachowic, syn Jerzego - czytamy w GW. 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media