fbpx

Trwa budowa przy alei Armii Krajowej. Co tam powstanie?

W lipcu ruszyła budowa inwestycji przy alei Armii Krajowej. Od dłuższego czasu część terenu w pobliżu parkingu galerii "Skałka" jest ogrodzona i wzbudza niemałe zainteresowanie mieszkańców Starachowic. Co powstanie w tym dość nietypowym na nową inwestycję miejscu?

Duże zainteresowanie tematem przez starachowiczan odzwierciedlają pytania zadawane lokalnym mediom. W kilku z nich pojawiły się informacje rozwiewające wszelkie wątpliwości co do nowej inwestycji. Jak podaje portal starachowice-net.pl, ma to być budynek mieszkalno – usługowy, 3 kondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, o powierzchni użytkowej 651,71 m2. W budynku zaplanowano 4 lokale użytkowe i 8 lokali mieszkalnych.

Gmina Starachowice nie była sprzedawcą tej działki. Obecni właściciele nabyli nieruchomość od osób prywatnych. To Starosta Starachowicki wydał w czerwcu decyzję o pozwoleniu na budowę budynku usługowo – mieszkalnego z wewnętrznymi instalacjami: wody, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, energii elektrycznej, wentylacji mechanicznej oraz zewnętrznej linii zasilającej energię elektryczną.

Budynek został zaprojektowany przez Biuro Projektowe ArtHome ze Skarżyska-Kamiennej. Zdaniem inwestora ma wpisywać się w swoje naturalne otoczenie. Inwestorzy liczą na pozytywny odbiór przez mieszkańców. Budynek wybudowany zostanie przy użyciu naturalnych materiałów.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media