fbpx

Ostrożanka. Projekt drogi pod lasem gotowy

Ostrożanka. Projekt drogi pod lasem gotowy Ostrożanka. Projekt drogi pod lasem gotowy

Bez uwag przyjęty został projekt budowy prawie kilometrowego odcinka drogi pod lasem w Ostrożance.

W drugim spotkaniu konsultacyjnym poświęconym koncepcji budowy drogi od skrzyżowania w Ostrożance pod lasem w kierunku zachodnim uczestniczyli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy w Mircu Ryszard Nowak, Sławomir Płaneta zastępca kierownika Referatu Inwestycji, projektantka Justyna Rybak, radny z Ostrożanki Radosław Gralec, sołtys Tadeusz Chojnacki oraz mieszkańcy Ostrożanki. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 21 sierpnia w Urzędzie Gminy w Mircu.


reklama


Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn poinformował zebranych, że w nowej wersji projektu uwzględnione zostały uwagi zgłoszone przez mieszkańców podczas spotkania konsultacyjnego, które odbyło się w czerwcu. Zaplanowana została droga o nawierzchni bitumicznej o szerokości 3,5 metra, z utwardzonymi poboczami o szerokości 0,75 metra, zjazdami na posesje i na działki rolne oraz odwodnieniem w postaci korytek oraz studni chłonnych. Przy skrzyżowaniu zostanie wybudowany umocniony ażurami rów o długości około 90 metrów. Na drodze zaprojektowane zostały dwie mijanki umożliwiające wyminięcie się pojazdów, zjazd na drogę gruntową oraz na końcu drogi od strony zachodniej plac manewrowy do zawracania dla większych pojazdów typu śmieciarka. Droga została zaprojektowana z uwzględnieniem istniejącej infrastruktury typu ogrodzenia i studnie na prywatnych posesjach.

Kolejnym etapem pracy nad projektem będzie uzyskanie niezbędnych zgód i opinii urzędów i instytucji dla uzyskania pozwolenia na budowę.

UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media