fbpx

Powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 (zdjęcia)

Powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 (zdjęcia) Powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 (zdjęcia)

Po dwóch miesiącach wakacji - wrócili. Uczniowie ze szkół powiatowych, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęli nowy rok szkolny. Towarzyszyły im w tym władze Powiatu, które gościły tym razem w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 i III LO w Starachowicach.

Starosta Piotr Ambroszczyk oraz wicestarosta Dariusz Dąbrowski odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, którzy z uwagi na remont szkoły, zainaugurowali nowy rok szkolny w plenerze, w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Najpierw rozpoczęli naukę uczniowie klas starszych, z którymi spotkał się z rana starosta.

- Mam nadzieję, że do końca września wasza szkoła zostanie odnowiona i wrócicie niebawem do swoich ławek – mówił starosta, życząc wszystkim sukcesów w nauce, choć jak podkreślał nie one są najważniejsze.

- Najważniejsze jest wypracowanie pewnych nawyków społecznych. To daje nam obraz człowieka, który trafia potem w dorosłe życie – mówił starosta, życząc wszystkim zebranym, aby pomyślnie zdali egzaminy zawodowe, uzyskali upragnione tytuły technika, a potem dostali się na wymarzone studia.

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski gościł natomiast u pierwszoklasistów z tej szkoły, a jest ich w tym roku ponad 200 w siedmiu klasach.

- Jestem przekonany, że spotkacie tu znakomitych nauczycieli, ale też kolegów i koleżanki, którzy kształcą się tutaj od kilku lat. Będzie to ważny etap waszym życiu, który zbuduje fundamenty do dalszego rozwoju. Pozwoli się wam rozwinąć zawodowo, lub mierzyć wyżej – mówił wicestarosta, wyrażając nadzieję że nie po raz ostatni młodzież tej szkoły gości na terenie muzeum, które związane jest wprost z rozwojem techniki w dolinie rzeki Kamiennej.

- Jeszcze nie ukształtowało się miasto, a technika już tu była. Nie było szkół technicznych, a przyjeżdżali tu ludzie którzy tworzyli to wyjątkowe miejsce – mówił Dariusz Dąbrowski, przywołując postaci Philippe’a de Girarda czy Fryderyka Lempego.

Uczniowie III LO rozpoczęli rok szkolny tradycyjnie, na sali gimnastycznej, gdzie oprócz dyrekcji i nauczycieli czekali na nich : starosta Piotr Ambroszczyk, Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek i Michał Gutowski - dyrektor Wydziału Eukacji w starostwie, którzy życzyli im powodzenia.

Szczególnie gorąco witano pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają tutaj naukę.

- Trafiliście do szkoły, która w najbliższym czasie się jedną z najbardziej innowacyjnych w naszym powiecie i która ma wspaniałego patrona – nie tylko poetę, ale przede wszystkim oddanego patriotę, który oddał życie za Polskę. Chciałbym, abyście dokonując w życiu wyborów, pamiętali o wartościach, których nie możemy się wyzbywać – mówił starosta.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media