fbpx

Wybory do Senatu RP: Prawie 8 tysięcy podpisów za kandydaturą Prezydenta Marka Materka

Blisko osiem tysięcy podpisów zebrano pod kandydaturą Marka Materka, prezydenta Starachowic i prezesa partii Nowej Demokracji TAK przed zbliżającymi się wyborami do Senatu Rzeczypospolitej Polski. To prawie cztery razy więcej od wymaganego minimum.

W poniedziałek lider i członkowie ugrupowania złożyli komplet niezbędnych dokumentów do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach.

- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę podpisów. Dokonaliśmy tego w siedem dni - podkreślał na konferencji prasowej przed gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach prezydent Marek Materek.

- Jak Państwo wiedzą, podjęliśmy się ekstremalnie trudnego zadania. Wcześniej zbieraliśmy podpisy pod komitetem wyborczym, który miał zarejestrować listy do Sejmu i Senatu RP w całej Polsce, ale niestety te listy musiały zostać zutylizowane. W ubiegłym tygodniu przystąpiliśmy do zbiórki podpisów, by móc zarejestrować kandydatów do Senatu RP w różnych okręgach na terenie naszego kraju. W tak krótkim czasie było to wymagające zadanie, ale efekt jest bardzo pozytywny - przyznawał.


reklama


Prezydent Marek Materek w jesiennych wyborach parlamentarnych o głosy wyborców będzie ubiegał się w okręgu 82, obejmującym powiaty: skarżyski, starachowicki, ostrowiecki, opatowski i sandomierski. Przypomnijmy - by zarejestrować listy do Sejmu, komitet musi zebrać minimum 5 tysięcy podpisów. W przypadku wyborów do Senatu, ten limit wynosi 2 tysiące.

- Tylko w północnym okręgu naszego województwa zebraliśmy blisko 8 tysięcy podpisów. Planowaliśmy zebrać około 2,5 tysiąca podpisów, bo wiedzieliśmy, że część może być anulowana przez Okręgową Komisję Wyborczą np. przez nieczytelny adres lub zagubione dane w PESEL-u. Wiedzieliśmy, że musimy zebrać podpisy z nadwyżką, ale nie spodziewaliśmy się, że uda się ich zgromadzić aż tyle. Jestem bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wsparli tę kandydaturę. Teraz będziemy robili wszystko, by ten wynik przerodził się na dziesięć razy więcej głosów podczas wyborów 15 października, bo tyle co jest co najmniej potrzebnych do zwycięstwa. A my będziemy starali się te wybory wygrać - zaznaczał prezydent Marek Materek.

Jak podkreślał prezes ugrupowania, na listach swoje podpisy składali przedstawiciele różnych środowisk, często osoby prywatne, nie mające nie wspólnego z polityką, które w ten sposób chciały wyrazić swoje poparcie. Podpisy zbierano na terenie całego okręgu - w Skarżysku, Wąchocku, Mircu, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i wielu innych miejscowościach oraz wsiach północnej części województwa.

Nowa Demokracja TAK kandydatów do Senatu RP wystawi także w innych regionach.

- Oficjalnie możemy już potwierdzić start Patryka Strausa, wójta Kamiennej Góry, który wystartuje w okręgu z Jeleniej Góry. Od kolejnych osób spływają kolejne dobre informacje, liczę na to, że do końca tygodnia, po zakończeniu wszystkich rejestracji, będziemy mogli przedstawić pełną listę naszych kandydatów - poinformował prezydent Marek Materek.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media