fbpx

Niewidomi świętowali (zdjęcia)

Choć Międzynarodowy Dzień Białej Laski obchodzony jest w październiku, starachowickie koło Polskiego Związku Niewidomych, świętowało go już 31 sierpnia br. A towarzyszył im w tym m.in. starosta Piotr Ambroszczyk.


Tak jak co roku była to znakomita okazja do spotkania z przyjaciółmi i sympatykami Polskiego Związku Niewidomych. Prócz niewidomych i osób słabowidzących na Sali Olimpia Urzędu Miejskiego zasiedli przedstawiciele samorządów, ale też różnych instytucji, które na co dzień współpracują z organizacją.

I za to wsparcie dziękowała im przy tej okazji szefowa starachowickiego koła Izabela Wałęga, wyróżniając w sposób szczególny kilka osób, które otrzymały odznakę Przyjaciela Osób Niewidomych. Powędrowała ona m.in. do Przewodniczącej Rady Powiatu Bożeny Wrony. W imieniu odznaczonej wyróżnienie odebrał starosta Piotr Ambroszczyk, który od ubiegłego roku jest posiadaczem podobnej odznaki. Korzystając z okazji podziękował on również szefowej koła PZN za pracę na rzecz osób niewidomych oraz integrowanie środowiska osób niepełnosprawnych.

- Korzystając z niewielkich środków, wykonujecie za samorządy ogromną pracę – mówił starosta, podkreślając że każdy samorząd, nawet najlepiej funkcjonujący, musi się skonsultować ze społeczeństwem. A dzięki działaniu takich organizacji jak PZN, które sygnalizują swoje potrzeby, może je wspierać, poprzez konkursy.


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media