fbpx

W 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej (zdjęcia)

Władze powiatu uczciły 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod Pomnikiem Gloria Victis w Starachowicach. Starosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył również w odsłonięciu odnowionego pomnika żołnierza Armii Krajowej Arseniusza Kufalskiego, znajdującego się na tym samym cmentarzu, przy ulicy Radomskiej w Starachowicach.


1 września br. starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim złożył kwiaty pod starachowicką mogiłą żołnierzy Wojska Polskiego Obrońców Ojczyzny, gdzie od godz. 14.00 do 15.00 pełniona była warta honorowa. Towarzyszył im w tym Mirosław Głuchowski – przewodniczący Starachowickiej Rady Seniorów.

Chwilę później na tym samym cmentarzu odbyło się oficjalnie odsłonięcie odnowionego pomnika żołnierza Armii Krajowej Arseniusza Kufalskiego, który trafił w opiekę społeczności Szkoły Podstawowej nr 1. To kolejny nagrobek odnowiony w ramach kwest organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Starachowic. Nowy pomnik został poświęcony przez proboszcza Parafii Wszystkich Świętych ks. Sławomira Raka.

A odbyło się to w obecności władz, m.in. starosty Piotra Ambroszczyka, przedstawicieli środowisk kombatanckich i licznej grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach, którzy na mocy podpisanego porozumienia będą opiekować się tym pomnikiem. Jak zapowiedziała dyrektor szkoły Magdalena Lach-Zwierz, szkoła planuje spotkania w tym miejscu lub wydarzenia związane z uczczeniem pamięci Arseniusza Kufalskiego co najmniej raz w miesiącu.


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media