fbpx

W rocznicę porozumień sierpniowych (zdjęcia)

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 43. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 31 sierpnia br. zarówno przez delegaturę NSZZ "Solidarność", jak i Komisję Zakładową Pracowników Oświaty NSZZ "Solidarność" w Starachowicach. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod Pomnikiem Solidarności i Tablicą Robotników, a także pamiątkowym kamieniem przy Rondzie Solidarności w Starachowicach.

W tym roku minęła 43. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. To dzięki nim powstała „Solidarność”, która wstrząsnęła blokiem sowieckim. Gdyby nie wydarzenia w Gdańsku oraz podziemna działalność opozycjonistów w całym kraju, także w naszym powiecie, nasze losy mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej.

- To dzięki Solidarności mamy dziś Polskę, o której marzyło wiele pokoleń Polaków. I za to dziś dziękujemy. To ogromne dziedzictwo, które winniśmy pielęgnować – mówił podczas uroczystości starosta Piotr Ambroszczyk, który wspólnie z Edwardem Dudkiem – legendą starachowickiej Solidarności złożył kwiaty pod Pomnikiem Solidarności i Tablicą Robotników przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach.

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył natomiast w obchodach przy pamiątkowym kamieniu tuż obok Ronda Solidarności. Prowadzący uroczystość Paweł Rdzanek mówił o ideałach, które połączyły 10 milionowy ruch Solidarności, natomiast prezydent Marek Materek dziękował wszystkim zaangażowanym w te wydarzenia. Swoimi refleksjami dzielił się także ze zgromadzonymi Cezary Berak – pierwszy przewodniczący Oświatowej „Solidarności” w Starachowicach. 

Uroczystość zakończyło wspólne złożenie kwiatów i zniczy.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media