fbpx

Policjant ze Starachowic drugi w zawodach dla najlepszego przewodnika psa służbowego (zdjęcia)

Zakończyły się dwudniowe zawody o miano najlepszego przewodnika psa służbowego w garnizonie. W dzisiejszych zmaganiach policjanci musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, wiedzą z zakresu przepisów prawa. Czworonożni funkcjonariusze przeszukiwali teren w celu odnalezienia ukrytej osoby. Laureaci otrzymali puchary i nagrody m.in. z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosława Tokarczyka.

Dzisiejszy poranek rozpoczął się dla przewodników od sprawdzianu praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Kolejnym punktem dnia był test wiedzy, w którym policjanci wykazywali znajomość przepisów prawa i wiedzy dotyczącej codziennej służby przewodnika psa. W kolejnej, zarazem ostatniej, konkurencji czworonożni funkcjonariusze przeszukiwali pomieszczenie, gdzie ukryta była osoba. Ocenie podlegało wiele elementów zadania. Warto zaznaczyć, że laureaci pierwszego i drugiego miejsca jeszcze w tym miesiącu będą reprezentować nasz garnizon na ogólnopolskiej arenie. Wezmą udział w finale mistrzostw na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W imieniu szefa świętokrzyskich policjantów na uroczystość zakończenia zmagań przybył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk, który gratulował laureatom, zaznaczając przy tym, że każdy z zawodników mistrzostw należy do najlepszej grupy przewodników w garnizonie. W uroczystej zbiórce wziął także udział Pan Robert Sabat – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Pan Jerzy Kaniewski oraz jego zastępca Pan Mariusz Walczyk. Nie zabrakło Pani Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach insp. Marzeny Piórkowskiej, która odpowiadała za organizację zawodów. W uroczystości uczestniczył także Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Kielcach insp. Jarosław Kosik. To właśnie na terenie kieleckiego oddziału prewencji rozegrała się większość konkurencji zawodów.

Najważniejszym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników, które odczytał sędzia główny zawodów nadkom. Tomasz Gonciarz.

Miejsce I – sierż. sztab. Jacek Talaska i pies „Puler” z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie
Miejsce II – asp. Robert Sławski i pies „Mem” z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim
Miejsce III – sierż. Michał Janikowski i pies „Rodo” z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach.


reklama


MŚ / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media