fbpx

Młodzieżowy Festiwal Obywatelski w Starachowicach pełen dobrych emocji (zdjęcia)

Dużym sukcesem okazał się pomysł organizacji pierwszego Młodzieżowego Festiwalu Obywatelskiego w Starachowicach. Frekwencja dopisała, a uczestnicy zgromadzeni w Amfiteatrze Parku Miejskiego doskonale się bawili.

Prelekcje ciekawych gości, wywiady, występy muzyczne, debaty, punkt instaxowy, konkursy - to tylko niektóre atrakcje, jakie Młodzieżowa Rada Miasta w Starachowicach przygotowała dla uczestników festiwalu.

- Bardzo się cieszę, że tak licznie uczestniczycie w dzisiejszym wydarzeniu. Dziękuję, że jesteście dziś, ale również dziękuję Wam za waszą codzienną aktywność przy okazji spotkań, konsultacji czy warsztatów. Młodzieżowy Festiwal Obywatelski jest wydarzeniem, który już na stałe wpisał się w kalendarz miejskich inicjatyw organizowanych dla młodzieży. Wasza aktywność jest dla nas bardzo ważna, a Młodzieżowa Rada Miasta jest organem, na który zawsze możemy liczyć. Tak jak chociażby dziś. Życzę Wam niesamowitych wrażeń i udanie spędzonego czasu w parkowym amfiteatrze - mówiła Zastępca Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych Elżbieta Gralec.

- Ten festiwal to ważne wydarzenie zarówno dla miasta, jak i powiatu, a wydarzenia organizowane przez Młodzieżową Radę Miasta to przede wszystkim odpowiednia jakość. Aktywność starachowickiej młodzieży w przestrzeni miejskiej zaczęła się od powstania Rady. To swoista kuźnia dla młodych talentów, którzy w tym miejscu rozpoczynają swoje działania. Wszystko zaczyna się od MRM. Później wybieracie swoją przestrzeń zgodnie ze swoimi pasjami oraz zainteresowaniami i możecie realizować swoje cele. Najważniejszy zawsze jest ten pierwszy wybór. I właśnie tego Wam życzę – satysfakcji z dokonywanych wyborów życiowych - dodawał Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk.

Głównymi bohaterami wydarzenia byli Dawid Myśliwiec z kanału i bloga "Uwaga! Naukowy Bełkot" oraz Rafał Gębura z podcastu "7 metrów pod ziemią", którzy opowiedzieli o tym, jak osiągnąć sukces w social mediach, tworząc wartościowe treści.

Nie zabrakło części artystycznej, w czasie której zaprezentowali się regionalni młodzi artyści (np. „Młody Iguana”, zespół „Majstry”, „Nuta” oraz „Damon” i wielu innych). Goście mogli również zapoznać się z założeniami Zielonego Budżetu Obywatelskiego a także włączyć się w konsultacje dotyczące Strategii Młodzieży dla Województwa Świętokrzyskiego.

Dodatkowo uczestnicy mogli wziąć udział w grze terenowej oraz konkursach wiedzy o Starachowicach i Norwegii.

- Stojąc na tej scenie jestem w ogromnym szoku, ale przede wszystkim jestem Wam wdzięczna, że tu jesteście. Dziękuję wszystkim, którzy przyłożyli cegiełkę do organizacji tego festiwalu. Korzystajcie z atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy Was również do współpracy z nami. Jesteśmy przecież nie tylko tu w parku. Nasze działania realizujemy zarówno w kraju, jak i za granicą. Czekamy na Was - podkreślała Klaudia Chamera, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.

Festiwal odbył się w ramach projektu „Kierunek Przyszłość - Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) i budżetu państwa (15%) w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media