fbpx

Sprawdzą swoje umiejętności ratownicze

Po trzech latach przerwy do kalendarza imprez miejskich powracają zawody ratownicze organizowane przez Harcerską Grupę Ratowniczą oraz Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. To niezwykle ważne wydarzenie, w którym o tytuły najlepszych ratowników rywalizują szkoły, kluby, drużyny harcerskie oraz organizacje pozarządowe.

Ostatni raz Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze odbywały się w Starachowicach w 2019 roku. Była to już trzynasta edycja ratowniczej rywalizacji.

- Kolejne udane zawody już za nami. Mimo tego że przez kilka dni przed zawodami było zimno, a dodatkowo dzień wcześniej, grad szalał na przemian z deszczem, pogoda tradycyjnie była dla nas bardzo łaskawa. Zawody odbyły się bez żadnych przeszkód, a na starcie stanęło 25 zespołów – wspominają organizatorzy zawody rozgrywane w 2019 roku.

W kolejnych trzech latach organizację zawodów przerwał COVID. Pandemia pokrzyżowała szyki organizatorom i nie była możliwa rywalizacja zespołów ratowniczych w latach 2020-2022.

- Jesteśmy przekonani, że wysiłek jaki wszyscy włożyli w przygotowanie się do zawodów nie pójdzie na marne, a wiedza oraz zdobyte umiejętności przydadzą się podczas kolejnych zawodów – zapowiadali organizatorzy przy okazji decyzji o odwołaniu kolejnych edycji turnieju ratowniczego.

W tym roku turniej wraca jednak na ratowniczą mapę województwa. Już 29 września (piątek) odbędzie się 14. edycja Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodów Ratowniczych.

plakat hgr

 

Turniej w ostatni piątek miesiąca

Sprawdzenie umiejętności ratowniczych uczestników będzie odbywać się na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego Hufca ZHP Starachowice „Lubianka”. Wjazd na miejsce zawodów będzie możliwy od ulicy Szydłowskiego.


reklama


Obecnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do zawodów. Są one przyjmowane w terminie do 26 września (wtorek) lub jak zapowiadają organizatorzy – do wyczerpania miejsc.

- Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty e-mail na adres :   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Oryginał zgłoszenia potwierdzony w szkole lub innej organizacji składamy w dniu zawodów. Zawody odbędą się w 3 kategoriach wiekowych w 4-5 osobowych zespołach reprezentujących: szkoły, kluby, drużyny harcerskie, organizacje pozarządowe, OSP,  itp. Szczegółowe informacje o zawodach można uzyskać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel: 602-801-701. Udział w zawodach jest bezpłatny, dodatkowo zespoły zgłoszone w terminie otrzymają gorący posiłek podczas zawodów (pizza). Wszystkie zespoły otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zespoły sklasyfikowane na miejscach I-III puchary i nagrody – podkreślają organizatorzy wrześniowej rywalizacji.

Planowany harmonogram zawodów:

Meldowanie się zespołów          09.00 - 09.30
Rozpoczęcie i start zawodów     09.30 - 10.00
Rywalizacja zespołów                10.00 - 13.00
Posiłek dla uczestników             13.00 - 13.30
Zakończenie zawodów               13.30 - 14.00

 

2023.09 zawody ratownicze hgr starachowice 01

Podział na kategorie:


Kategoria I   -  Szkoły Podstawowe kategoria młodsza (uczniowie szkół podstawowych,  reprezentujący szkoły lub inne organizacje) UWAGA !  Bez uczniów klas siódmych i ósmych !

Wymagania dla zespołów: wzywanie  pomocy,  krwotok  z  nosa, złamanie zamknięte kończyny górnej, omdlenie, RKO osoby dorosłej  (bez użycia AED)  otarcia i drobne  skaleczenia, skręcenia i zwichnięcia.


Kategoria II  - Szkoły Podstawowe kategoria starsza (uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych reprezentujących szkoły lub inne organizacje).

Wymagania dla zespołów: wzywanie pomocy, bezpieczeństwo w miejscu zdarzenia, krwotok z nosa, złamanie otwarte kończyny górnej, omdlenie i utrata przytomności, RKO osoby dorosłej i dziecka do lat 7 (bez użycia AED), otarcia i drobne skaleczenia, skręcenia i złamania kończyny dolnej.


Kategoria III -   Szkoły Średnie, (uczniowie szkół średnich, reprezentujący szkoły lub inne organizacje).

Wymagania dla zespołów: wzywanie pomocy, bezpieczeństwo w miejscu zdarzenia, wywiad SAMPLE, urazy głowy, złamanie otwarte kończyny górnej i dolnej, omdlenie i utrata przytomności, RKO osoby dorosłej i dziecka do lat 7 (z użyciem AED), krwotoki, oparzenia kończyn.

zawody2

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media