fbpx

Odpowie za nielegalny proceder

Odpowie za nielegalny proceder Odpowie za nielegalny proceder

W czwartkowe popołudnie starachowiccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 64-latka. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli papierosy, krajankę tytoniową oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Śledczy szacują, że uszczuplenie budżetu Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wynosi ponad 91 000 złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą starachowickiej komendy przypuszczali, że 64-letni mieszkaniec miasta może trudnić się nielegalnym procederem. Wczoraj policjanci postanowili sprawdzić swoje podejrzenia, które szybko okazały się trafne. W trakcie czynności przeszukania w mieszkaniu oraz pomieszczeniach gospodarczych należących do mężczyzny stróże prawa ujawnili papierosy, krajankę tytoniową oraz alkohol niewiadomego pochodzenia. Łącznie mężczyzna posiadał 67 kilogramów krajanki tytoniowej, 42 litry wyrobów spirytusowych oraz 9620 sztuk papierosów. Wszystko bez polskich znaków akcyzy. 64-latek w związku z popełnionym przestępstwem usłyszał zarzuty.

Za popełnione przestępstwo skarbowe może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny. Wczoraj sąd zastosował wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze.


reklama


PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media