fbpx

Zmarł Janusz Wierzbicki – były Prezydent Miasta Starachowice

Zmarł Janusz Wierzbicki – były Prezydent Miasta Starachowice Zmarł Janusz Wierzbicki – były Prezydent Miasta Starachowice

Zmarł Janusz Wierzbicki – były Prezydent Miasta Starachowice. Msza święta żałobna zostanie odprawiona w dniu 16 września (sobota) w kościele pw. Świętej Trójcy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu w Dziurowie.

W czwartek (14 września) w wieku 77 lat zmarł były Prezydent Miasta Starachowice. Janusz Wierzbicki objął oficjalnie funkcję Prezydenta miasta w dniu 3 listopada 1998 roku zgodnie z Uchwałą nr V/3/1998 Rady Miejskiej w Starachowicach w sprawie wyboru Prezydenta Miasta.

Do rywalizacji o prezydencki fotel stanęło wówczas dwóch kandydatów: Janusz Wierzbicki i Zenon Krzeszowski. Janusz Wierzbicki sprawował funkcję prezydenta do 22 kwietnia 2002 roku. W tym dniu doszło do zmian w składzie Zarządu Miasta. Nowym prezydentem miasta został Sylwester Kwiecień.

Janusz Wierzbicki był również radnym Rady Miejskiej. Mandat ten sprawował w trzeciej kadencji Rady – w latach 1998-2002. Inauguracyjna sesja rady odbyła się w dniu 3 listopada 1998 roku.

Janusz Wierzbicki zasiadał również w radzie nadzorczej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. 

Przez dwa miesiące był prezesem Staru Starachowice. Został również członkiem rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach.

Jako prezydent Starachowic zainicjował m.in. przebicie ulicy Kopalnianej od alei Armii Krajowej do ulicy Leśnej.

Uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta miasta odbędą się w sobotę (16 września) o godzinie 12:00 w kościele pw. Św. Trójcy w Starachowicach, po czym zostanie on pochowany na cmentarzu w Dziurowie (gm. Brody).


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media