fbpx

To już 535 dni z bezpłatną komunikacją (zdjęcia)

Na terenie bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starachowicach odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Marka Materka. Podjęta tematyka dotyczyła bilansu dotychczasowego funkcjonowania bezpłatnej komunikacji w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacyjnego. Spotkanie doskonale wpisało się w Europejski Tydzień Mobilności, w obchody którego jak co roku aktywnie włączają się Starachowice.

- Dziś mamy w Starachowicach już 535 dzień bezpłatnej komunikacji publicznej. Zainteresowanie tą formą przemieszczania się w naszym mieście jest ogromne. Cieszę się, że mieszkańcy tak licznie z niej korzystają. W wielu miastach w czasie Europejskiego Tygodnia Mobilności ogłasza się dni darmowej komunikacji. U nas trwa to już 1 rok, 5 miesięcy i 17 dni  mówił Prezydent Marek Materek.

Potwierdzenie słów Prezydenta Materka widać doskonale w statystykach. W całym roku 2022 z usług miejskiego przewoźnika i nowoczesnych autobusów skorzystało łącznie prawie 2,9 mln pasażerów. Przez pierwsze 8 miesięcy 2023 roku mieliśmy już 2,6 mln pasażerów.

- Przewidujemy, że na koniec roku osiągniemy gigantyczną liczbę 4 milionów pasażerów. To najlepiej pokazuje, że dla bardzo wielu mieszkańców przemieszczanie się bezpłatną komunikacją autobusową stało się podstawowym sposobem poruszania się po mieście – zaznaczył Prezydent.

W okresie wakacyjnym w Starachowicach szczególnie oblegane były kąpieliska i zbiorniki wodne na czele z Lubianką. Aby ułatwić dojazd do tych miejsc, zarówno mieszkańcom miasta jak i gościom z okolicznych miejscowości i powiatów zadecydowano o zwiększeniu ilości połączeń linii 5, 7 i 15.

- W okresie wakacyjnym chcieliśmy ułatwić mieszkańcom i gościom z zewnątrz dotarcie do Lubianki i pozostałych atrakcji miasta. Dlatego zwiększyliśmy ilość połączeń na liniach 5, 7 i 15. W całym okresie wakacyjnym z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej skorzystało aż 637 tysięcy pasażerów. To o 140 tysięcy więcej niż rok wcześniej – wyjaśnił Marek Materek.

Konferencja wpisała się świetnie w obchodzony właśnie Europejski Tydzień Mobilności. Gmina Starachowice jak co roku włączyła się aktywnie w te działania. Tym razem przygotowano dwudniowy program dla uczniów szkół podstawowych.

- Nie zapominamy o najmłodszych. Dla nich przygotowaliśmy szereg atrakcji, które odbywają się właśnie na terenie bazy MZK. Warsztaty malowania drewnianych pojazdów, konkursy wiedzy, quizy, animacje i zabawy ruchowe, a także wycieczka po obiektach miejskiego przewoźnika to aktywności z jakich można w tym czasie skorzystać – wymieniał Prezydent Materek.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media