fbpx

Dzień Zaduszny na starachowickich cmentarzach (zdjęcia)

1 i 2 listopada to dla wielu z nas czas zadumy i wspominania zmarłych bliskich. W tym roku w Uroczystość Wszystkich Świętych na starachowickich cmentarzach zapłonęły tysiące zniczy. Odwiedzających groby najbliższych nie zabrakło także w Dzień Zaduszny.

W Dzień Zaduszny wiele osób odwiedziło groby zmarłych bliskich, by uczcić ich pamięć. Widać było to chociażby na cmentarzach przy ulicach: Polnej, Zgodnej i Bugaj. Była to dobra okazja do uniknięcia zbyt dużych tłumów - choć zdarzały się korki, a policjanci kierowali ruchem w najbardziej zatłoczonych miejscach, natężenie ruchu było dużo mniejsze niż zazwyczaj.

Commemoratio Omnium Fidelium Defunctorum, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularnie zwane Zaduszkami, Dniem Zadusznym czy Świętem Zmarłych w Kościele Katolickim obchodzi się każdego roku w dniu 2 listopada. Dzień ten poświęcony został wszystkim duszom, które w Czyśćcu przygotowują się do wejścia do chwały Nieba. Dzień Zaduszny jest wyrazem przekonania o zmartwychwstaniu ciał, życiu wiecznym oraz skuteczności modlitwy wstawienniczej za dusze zmarłych.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media