fbpx

Nowe mieszkania przy alei Jana Pawła II coraz bliżej (zdjęcia)

Mieszkania na wynajem powstające przy alei Jana Pawła II z każdym dniem są coraz bliżej ukończenia. O postępie prac poinformowano podczas czwartkowej konferencji z udziałem Prezydenta Starachowic Marka Materka, zastępcy do spraw społecznych Marcina Gołębiewskiego oraz prezesa Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Wspólny Dom" Igora Gajewskiego.

W sumie w powstającym budynku znajdzie się 39 mieszkań czynszowych na wynajem. Gmina Starachowice przeznaczyła na ten cel około 1 700 000 złotych wkładu własnego. Resztę kosztów pokryły dofinansowania pozyskane z Funduszu Mieszkalnictwa i Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego oraz środki z Preferencyjnego Kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego dla Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wykonawcą prac jest firma NOWBUD z Kielc.

Wśród 39 lokali najwięcej, bo aż 24, jest mieszkań dwupokojowych. Oprócz tego jest 8 kawalerek i 7 mieszkań trzypokojowych. Na parterze znajdują 3 lokale dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budynek podzielono na dwie bryły o dwóch wysokościach - w jednej znajduje się 6 pięter (w nawiązaniu do pobliskich budynków wielorodzinnych), w drugiej 3 piętra (w nawiązaniu do budynków jednorodzinnych przy ulicy Żytniej). W budynku zamontowano już wszystkie drzwi zewnętrzne oraz okna, wkrótce uruchomione zostanie centralne ogrzewanie. Umożliwi to dalsze prowadzenie prac w środku budynku w trakcie sezonu zimowego - położone zostaną panele i płytki, tak by nowi mieszkańcy zapewnili jedynie umeblowanie. Mieszkania będą udostępnione do użytku w drugim kwartale 2024 roku.

"My jako Społeczna Komisja Mieszkaniowa na chwilę obecną pracujemy nad katalogiem kryteriów, jakie należy spełnić, aby się kwalifikować do tego typu mieszkań czynszowych. Planujemy też na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej przyjęcie tego typu kryteria, tak aby móc jak najszybciej zasiedlić te lokale." - mówił Marcin Gołębiewski.

Prezydent Marek Materek podczas konferencji zapewniał, że kryteria mają być mniej rygorystyczne niż te, które zastosowano w przypadku mieszkań przy ulicy Piłsudskiego. Włodarz zaprosił także wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, które odbędą się już 10 listopada (piątek) o godzinie 16:00 w Galerii „Skałka” - w siedzibie Klubu Seniora „Niezapominajka”.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media