fbpx

Zniszczyły nawierzchnię Stadionu pod osłoną nocy (zdjęcia)

Na przełomie maja i czerwca tego roku rozpoczęła się przebudowa Stadionu Miejskiego. Do końca września 2024 roku obiekt, którego lata świetności dawno przeminęły, ma zamienić się w nowoczesny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. Choć powoli można było zaobserwować pierwsze zmiany na lepsze, w nocy z 2 na 3 listopada wygląd stadionu znów się pogorszył. Wszystko to za sprawą... dzików.

"Tak wygląda płyta boiska głównego po nocnej eskapadzie dzików. Cała niestety będzie musiała zostać zaaranżowana na nowo." - napisał na Facebooku Prezydent Miasta, Marek Materek.

Pod koniec maja prezydent Starachowic podpisał umowę na realizację kolejnego etapu rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej w mieście. W ramach przebudowy Stadionu Miejskiego zostanie wykonana nowa nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej. Wewnątrz zakoli będą znajdowały się urządzenia lekkoatletyczne, jak rów z wodą oraz skocznie i rzutnie. Na zewnątrz areny sportowej planowana jest budowa rozgrzewkowej rzutni do pchnięcia kulą oraz rozgrzewkowej bieżni. W murawie wykonana zostanie instalacja teletechniczna na potrzeby prowadzenia zawodów lekkoatletycznych oraz instalacja nawadniania murawy. Pojawią się miejsca dla sędziów, komentatorów, VIP i sanitariaty. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ważnym elementem będą także nowe trybuny - będą mogły pomieścić ponad 2 tysiące osób, część miejsc będzie zadaszona.

Wykonawcą prac wartych łącznie prawie 29 milionów złotych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej. Naprawa to dodatkowe, nieoczekiwane koszty. Jak poinformował na swoim profilu na Facebooku Prezydent Marek Materek, za teren budowy odpowiada wykonawca i to on jest zobligowany do naprawy szkód.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media