fbpx

73-letni mieszkaniec Starachowic oszukany metodą „na pracownika banku”

73-letni mieszkaniec Starachowic oszukany metodą „na pracownika banku” 73-letni mieszkaniec Starachowic oszukany metodą „na pracownika banku”

W miniony czwartek 73-letni mieszkaniec Starachowic odebrał telefon od osoby podającej się za pracownika banku. Nie podejrzewający niczego mężczyzna wykonywał wszystkie polecenia, które usłyszał podczas rozmowy. W wyniku działań oszusta mężczyzna stracił blisko 40 000 złotych.

Bardzo często bywa tak, że mimo tego iż podczas połączenia na telefonie wyświetla się nam numer banku, a w głośniku urządzenia słyszymy standardową formułkę, osoba która do nas dzwoni wcale nie zawsze jest tym za kogo się podaje. Z taką sytuacją spotkał się właśnie 73-letni starachowiczanin, który padł ofiarą oszustwa metodą „na pracownika banku”. Został tak zmanipulowany, że rozmówca nakłonił go do wykonania kilku przelewów na wskazane konto, mając nadzieję że tym sposobem uchroni się przed utratą pieniędzy. Niestety wyszło na odwrót ponieważ w wyniku działań oszustów 73-latek stracił blisko 40 000 złotych.


reklama


PAMIĘTAJ!

W takiej sytuacji stosuj się do poniższych zasad bezpieczeństwa:

Zachowaj ostrożność i rozwagę ponieważ w takich sytuacjach oszuści wywierają na Tobie presję czasu. Chcą aby przekazywane przez nich polecenia wykonywać jak najszybciej. W pośpiechu niestety często podejmujemy nieprzemyślane decyzje.

Jeżeli masz wątpliwości co do osoby, z którą rozmawiasz przez telefon możesz się rozłączyć i zadzwonić na infolinię banku i potwierdzić wiarygodność pracownika placówki.

Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media