fbpx

W niedzielę Rajd Rowerowy

W niedzielę Rajd Rowerowy W niedzielę Rajd Rowerowy

Niepodległościowy Rajd Rowerowy to niedzielna propozycja dla wszystkich miłośników aktywnego trybu życia, którzy chcą uczcić w ten sposób obchody Dnia Niepodległości. Rajd rowerowy będzie również okazją do popularyzowania systemu roweru miejskiego Star Bike, który już wiosną będzie dostępny w naszym mieście.

Dokładnie o godzinie 12-ej w niedzielę (12 listopada) rozpocznie się kolejny rajd rowerowy pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice. Miłośnicy „dwóch kółek” rozpoczną swoją aktywność na parkingu przy Zalewie Lubianka.

Dla rowerzystów organizatorzy przygotowali dwie trasy: rekreacyjna oraz tzw. dla zaawansowanych. Rekreacyjna trasa to pętle wokół zrewitalizowanego zalewu Lubianka. Z kolei trasa zaawansowana to rowerowa przejażdżka od parkingu leśnymi drogami i ścieżkami aż na Polanę Langiewicza, a stamtąd na Wykus i powrót na Zalew Lubianka. Uczestnicy rowerowego rajdu spotkają się przy kręgu ogniskowym na tzw. Półwyspie Ognia.

- Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest osobiste zgłoszenie się przed rozpoczęciem rajdu na miejsce zbiórki – parking przy Lubiance. Każdy uczestnik jedzie na własnym rowerze – podkreślają organizatorzy.

Po zakończeniu rajdu dla wszystkich uczestników przewidziane jest wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku zorganizowanym przez Organizatorów.

rajdd

Promujemy system STAR BIKE

Rajd Rowerowy będzie również okazją do popularyzowania starachowickiego systemu STAR BIKE.


reklama


Charakterystyczny peleton rowerowy składający się z rowerów elektrycznych i standardowych już wiosną będzie dostępny dla mieszkańców Starachowic oraz gości odwiedzających miasto. Po zwiększeniu sieci ścieżek rowerowych w mieście to kolejny krok w stronę zwiększenia turystycznej atrakcyjności Starachowic.

- Wprowadzenie systemu roweru miejskiego w Starachowicach coraz bliżej. Dziś rozpoczęliśmy testowanie rowerów, które już wiosną przyszłego roku będą dostępne dla każdego miłośnika dwóch kółek. Liczymy na to, że rowery tworzące system STAR Bike będą cieszyły się popularnością zarówno wśród naszych mieszkańców jak i osób odwiedzających Starachowice. W sumie udostępnimy 123 rowery zakupione dzięki 95-procentowemu wsparciu ze środków europejskich i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To będzie bez wątpienia kolejna atrakcyjna turystyczna w naszym mieście, która sprawi, że Starachowice staną się jeszcze bardziej atrakcyjne – zapewnia Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

rajd2

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media