fbpx

Trzy miesiące aresztu dla 45-letniego mieszkańca Starachowic

Wczoraj Sąd Rejonowy w Starachowicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec 45-latka. Mężczyzna podejrzany jest między innymi o dokonanie rozboju, podczas którego skradł bransoletkę. Dodatkowo sprawca działał w warunkach recydywy i grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przed godziną 16:00 na terenie Starachowic. Wówczas do 33-latki podszedł mężczyzna, który chciał uzyskać papierosa. Kiedy kobieta odmówiła, mężczyzna stał się agresywny i zaatakował 33-latkę. Agresor zerwał z nadgarstka poszkodowanej bransoletkę, po czym odszedł. Krótko później na miejsce dotarła załoga karetki pogotowia. Ratownicy medyczni udzielili kobiecie pomocy, a następnie przetransportowali ją do szpitala. Natomiast policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy, które szybko zakończyły się zatrzymaniem 45-letniego mieszkańca Starachowic, który posiadał przy sobie skradzioną bransoletkę. Mężczyzna mający w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie został zatrzymany i ostatecznie usłyszał zarzuty dokonania rozboju oraz spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu. W związku z tym, że 45-latek działał w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Wczoraj na wniosek prokuratora starachowicki sąd zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


reklama


PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media