fbpx

Mirzecki park pięknieje. Nowe ławeczki i pergole (zdjęcia)

Mirzecki park pięknieje. Nowe ławeczki i pergole (zdjęcia) Mirzecki park pięknieje. Nowe ławeczki i pergole (zdjęcia)

Coraz ładniej w mirzeckim parku. Ostatnio przy alejce spacerowej ustawione zostały ławeczki otoczone gustownymi pergolami. A to jeszcze nie koniec zmian.


W czwartek odbył się częściowy inwestycji wykonanej przez firmę Gadmet. Uczestniczyli w nim pracownicy Urzędu Gminy w Mircu wraz z wójtem Mirosławem Sewerynem oraz przedstawiciele firmy Gadmet Patrycja i Łukasz i Drożdżał. Wzdłuż wybudowanej w 2022 roku alejki zostanie ustawionych dziesięć ławeczek z towarzyszącymi jej pergolami, które w przyszłym roku zostaną obsadzone ozdobnymi roślinami. Ławeczki i pergole zostały ustawione na utwardzonym kostką brukową terenie. Koszt wykonanych prac to 44 081 złotych. Gmina Mirzec pozyskała na ten cel 15 000 złotych z konkursu „Wsparcie funkcjonalności obszarów wiejskich” organizowanego przez Urząd Marszałkowski.

To nie koniec prac w parku podworskim. Trwają prace przy budowie urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu budowanych w ramach rewitalizacji Mirca, a w planach jest budowa parkowego oświetlenia, dzięki czemu na spacer w parku będzie można wybrać się także wieczorem.


reklama


UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media