fbpx

Uroczyste otwarcie nowej elektrociepłowni Animex Foods w Starachowicach (zdjęcia)

Oddział Animex Foods w Starachowicach oficjalnie otworzył nową, pro-ekologiczną elektrociepłownię, która powstała w technologii wysokosprawnej kogeneracji gazowej. Ta innowacyjna inwestycja pozwoli na zredukowanie kosztów związanych z energią, jednocześnie ograniczając emisję dwutlenku węgla. Animex Foods to nie tylko lider w produkcji mięsa i przetworów, ale także prekursor zmian na rzecz zrównoważonego rozwoju w sektorze spożywczym. Firma nieustannie dąży do zmniejszenia emisyjności swoich zakładów i produktów, wdrażając różnorodne innowacyjne projekty.

Nowa elektrociepłownia Animex Foods w Starachowicach to przełomowa inwestycja, umożliwiająca całkowite porzucenie technologii węglowej. Cały proces realizacji projektu trwał 2,5 roku i obejmował budowę instalacji opartej na trzech nowoczesnych kotłach gazowych z układami ekonomizerów o łącznej mocy 18,6 MWc oraz efektywnych układach kogeneracyjnych o łącznej mocy 4 MWe. To odpowiednik rocznych dostaw prądu dla 800 gospodarstw domowych. Wytworzona energia pokryje około 70% zapotrzebowania zakładu, umożliwiając firmie zmniejszenie uzależnienia od zewnętrznej sieci i precyzyjniejszą kontrolę nad zużyciem prądu.

Inwestycja w elektrociepłownię w Starachowicach ma przynieść wzrost efektywności energetycznej zakładu, obniżenie rachunków za energię elektryczną oraz przyczynienie się do ograniczenia kosztów produkcji ciepła. Dzięki tej nowoczesnej instalacji firma zwiększy swoje zaangażowanie w rozwój zrównoważonego biznesu, a także ograniczy emisję CO2 o ponad 30 tysięcy ton rocznie.

Animex Foods zdecydował się na tę inwestycję w ramach wsparcia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Osi Priorytetowej I Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działania 1.6 Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej zgodnie z zapotrzebowaniem na ciepło użytkowe, Poddziałania 1.6.1 Źródła wysokosprawnej kogeneracji oraz środków własnych.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media