fbpx

Trzy miesiące aresztu za liczne oszustwa

Trzy miesiące aresztu za liczne oszustwa Trzy miesiące aresztu za liczne oszustwa

We wtorek Sąd Rejonowy w Starachowicach zastosował wobec 32-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Mężczyzna jest podejrzewany o kilkadziesiąt przestępstw oszustwa, które popełniano za pośrednictwem sieci interetowej od grudnia 2022 do lutego 2023 roku. Mężczyzna zamieszczał ogłoszenia dotyczące sprzedaży różnych rzeczy i wprowadzał osoby zainteresowane w błąd w wyniku czego tracili oni pieniądze.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą starachowickiej komendy w kwietniu br. zatrzymali 32-letniego mieszkańca Skarżyska, który działając wspólnie z innymi osobami za pośrednictwem internetu dokonywał oszustw. Sprawca zamieszczał ogłoszenia dotyczące sprzedaży m.in. motoroweru, samochodu czy motocykli, w momencie gdy osoby zainteresowane kupnem wpłacały zaliczki na poczet zarezerwowania pojazdu, kontakt ze sprzedającym się urywał, a pieniądze przepadały.


reklama


Na tym sprawa się nie zakończyła, ponieważ policjanci ze Starachowic przez cały czas prowadzili czynności związane z przewinieniami 32-latka. Do komendy zgłaszały się kolejne osoby, które zostały przez niego oszukane. 32-latek popełnił łącznie 93 przestępstwa i usłyszał za nie 11 zarzutów związanych z przestępstwem oszustwa. Nie jest wykluczone że pojawią się kolejne osoby pokrzywdzone.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Starachowicach zastosował wobec mężczyzny areszt na okres trzech miesięcy. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności ponieważ popełnił je znajdując się w warunkach recydywy.

Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media