fbpx

Była ucieczka, policyjny pościg i strzały ostrzegawcze w gminie Pawłów

Była ucieczka, policyjny pościg i strzały ostrzegawcze w gminie Pawłów Była ucieczka, policyjny pościg i strzały ostrzegawcze w gminie Pawłów

Podczas weekendowego pościgu w Pawłowie padło kilka strzałów ostrzegawczych, gdy Peugeot próbował wymknąć się organom ścigania. Kierowca został ostatecznie zatrzymany.

Wydarzenia miały miejsce w gminie Pawłów, położonej w powiecie starachowickim, przed godziną 7 rano w sobotę 18 listopada. Kierowca peugeota gdy zobaczyć policyjny patrol zawrócił i próbował odjechać, wtedy policjanci ruszyli za nim.


reklama


Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach Paweł Kusiak, policjanci podjęli próbę zatrzymania osoby za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych. Pomimo podjętych wysiłków mężczyzna nie zastosował się do prośby o zatrzymanie się. Kierowca zatrzymał samochód i gwałtownie wysiadł, próbując pieszo uciec z miejsca zdarzenia.

Według jednego z obecnych na miejscu policjantów, uciekinier w ramach obrony użył gazu pieprzowego. W odpowiedzi funkcjonariusz policji, próbując go zatrzymać, oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Po zatrzymaniu ustalono, że kierowcą był 17-letni mieszkaniec gminy Waśniów położonej w powiecie ostrowieckim który uciekł z młodzieżowego ośrodka opiekuńczego i obecnie nie ma uprawnień do kierowania pojazdem.

Po zatrzymaniu nastolatek został umieszczony w celi na terenie miejscowego komisariatu. Pobrano od niego próbkę krwi w celu zbadania na obecność śladów narkotyków lub alkoholu.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media