fbpx

W Zarządzie Dróg Powiatowych w Starachowicach trwają przygotowania do Akcji Zima

W Zarządzie Dróg Powiatowych w Starachowicach trwają przygotowania do Akcji Zima W Zarządzie Dróg Powiatowych w Starachowicach trwają przygotowania do Akcji Zima

Wiewiórki zakopują orzechy, futrzaki zmieniają sierść, a w Zarządzie Dróg Powiatowych w Starachowicach trwają przygotowania do Akcji Zima. W magazynach jest już ponad 2 tys. t mieszanki piaskowo – solnej, 280t soli drogowej oraz 101t piasku. A to dopiero początkowe zapasy...

215 km to liczba dróg, będących w administracji Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, objętych akcją zimowego utrzymania dróg. 21 km dróg znajduje się na terenie Starachowic a 194 km na drogach zamiejskich.

Za odśnieżanie, tak jak w poprzednim sezonie, odpowiedzialna jest firma F.T.U.H. „DAREK” ze Starachowic, która będzie świadczyła usługi pługopiaskarką, ładowarką, pługiem ciężkim i odpowiadała za pozimowe zamiatanie dróg.

Na stanie magazynowym posiadamy obecnie:

- 2083t mieszanki piaskowo – solnej

- 289t soli drogowej

- 101t piachu.


reklama


Zarząd Dróg Powiatowych rozstrzygnął przetarg na dostawę soli do zimowego utrzymania dróg w bieżącym sezonie zimowym tj. 2023/2024. Zakontraktowane mamy 300 t, a ich dostawą zajmie się Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe budownictwa „TRASA” Sp. z o.o. z Białej Podlaski.

W przypadku piasku, nadal obowiązuje nas jeszcze umowa z firmą Poloder Sp. z o.o. z Warszawy, która pozwala na zamówienie ok. 1,5 tys. t. tego materiału.

Przypominamy, że utrzymanie dróg powiatowych odbywa się w standardach zimowego utrzymania, zgodnych z uchwałą nr 122/2012 Zarządu Powiatu w Starachowicach z dnia16 października 2012r. w sprawie zasad zimowego utrzymania dróg powiatowych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach.

Drogi powiatowe utrzymywane są w następujących standardach:

1. Na terenie miasta Starachowice (20,991 km):

- Standard IV - 12,882 km

- Standard V - 8,109 km

2. Drogi zamiejskie (151,841 km):

- Standard IV - 5,063 km

- Standard V - 114,507 km

- Standard VI - 32,271 km

Akcja prowadzona jest z siedziby Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, gdzie pełnione są całodobowe dyżury, mające na celu ograniczenie i likwidację zakłóceń ruchu drogowego spowodowanych śliskością zimową oraz opadami śniegu.

Podczas prowadzenia akcji zimowego utrzymania, wszelkie informacje o stanie dróg powiatowych można uzyskać przez 24 godziny pod numerem telefonu: 41- 273-02-27. Dyżury pełnione są przez etatowych pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media