fbpx

Miasto Starachowice, ZEC i STAR grają razem

Piłkarze Staru Starachowice sobotnim pojedynkiem w Krakowie z liderem rozgrywek zakończyli rundę jesienną trzecioligowych zmagań. W sobotę zagrają jeszcze ostatni w tym roku mecz z Podhalem Nowym Targ. „Zielono-czarni” po meczu z Wieczystą nie dopisali punktów do swojego bogatego dorobku punktowego. Star dopisał jednak kolejne środki finansowe na swoim klubowym koncie. Działalność klubu wsparła miejska spółka ZEC, która dołączyła w ten sposób do Miasta Starachowice – głównego sponsora klubu.

- Ten sezon w wykonaniu piłkarzy Staru Starachowice jest bardzo dobry. Drużyna prezentuje się znakomicie. Można wręcz ocenić, że Star gra „na szóstkę”. Po rozegraniu 17 kolejek „zielono-czarni” zajmują szóste miejsce. Mamy na koncie 28 punktów i czekamy na kolejne sukcesy naszej drużyny. Oczywiście przy wsparciu Miasta Starachowice, które jest głównym sponsorem klubu. Dziś jest z nami prezes miejskiej spółki ZEC, która już wspiera liczne inicjatywy społeczne oraz sportowe, a od dziś Zakład Energetyki Cieplnej dołącza oficjalnie do grona najważniejszych sympatyków starachowickiego klubu – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

star111

- ZEC służy dla lokalnej społeczności i jesteśmy społecznie odpowiedzialni za rozwój miasta. Pieniądze przekazane na wsparcie dla klubu nie pochodzą z działalności ciepłowniczej czy komunikacyjnej spółki. Pochodzą z tzw. działalności pozostałej. Spółka ma przecież przychody z dzierżawy gruntów czy nieruchomości. I te pieniądze zostały właśnie przeznaczone na ten szczytny cel – podkreślił Marcin Pocheć, prezes zarządu miejskiej spółki.

Miasto Starachowice wspiera klub Star kwotą 700 tysięcy złotych rocznie. Umowa sponsorska z ZEC to kolejne 100 tysięcy złotych dla „zielono-czarnych”. Te pieniądze są już na koncie starachowickiego klubu.

- Na przyszły rok zaplanowaliśmy wsparcie dla Staru na poziomie 800 tysięcy złotych. Liczę na to, że w 2024 roku klub będzie mógł również liczyć na wsparcie od ZEC-u – dodał prezydent Materek.

star112

Star Starachowice to najlepszy beniaminek tego sezonu ligowych rozgrywek.Podopieczni Tadeusza Krawca w 17 meczach zdobyli aż 28 punktów. Lider z Krakowa ma ich na koncie 38. Star w 17 meczach odniósł 8 zwycięstw, zanotował 4 remisy i przegrał 5 spotkań. Zdobył 26 bramek, stracił 17 goli.


reklama


- Przed nami jeszcze jeden mecz ligowy w tym roku. W sobotę zagramy w Nowym Targu. To kolejny daleki wyjazd dla naszej drużyny. Każde finansowe wsparcie jest dla nas bardzo przydatne i ważne. Koszty transportu nie należą przecież do najmniejszych, a my wszystkie swoje spotkania rozgrywamy na wyjeździe. Przecież swoje „domowe” mecze rozgrywamy w gościnnym Ożarowie. Tak więc na wszystkie mecze musimy korzystać z transportu, którego ceny nie maleją – dodał prezes Staru Mirosław Świrta.

star113

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media