fbpx

Miasto Starachowice ponownie docenione

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wziął udział w uroczystej gali Rankingu Gmin Województwa Świętokrzyskiego, podczas której odebrał statuetkę dla Najlepszej Gminy Powiatu Starachowickiego. To kolejne takie wyróżnienie, gdyż w poprzedniej edycji Starachowice otrzymały podobną nagrodę. Dobry trend rozowjowy jest zatem utrzymany.


- Wszystkie gminy w naszym powiecie każdego dnia dbają o podwyższanie poziomu życia w naszych samorządach. Wzór matematyczny w którym uwzględniono wiele danych zdecydował o tym, że statuetka trafiła do naszego miasta. Serdecznie dziękuję wszystkim moim współpracownikom za codzienną pracę. Dziękuję Mieszkańcom Starachowic, którzy są współautorami zmian, które w naszym mieście zachodzą  powiedział podczas gali Prezydent Starachowic Marek Materek.

Celem rankingu jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz najlepszych praktyk przez nie stosowanych. W tym celu przeprowadzono analizy statystyczne, na podstawie których wyliczono tzw. taksonomiczny wskaźnik rozwoju, który jest wypadkową 16 cech. Brano pod uwagę m.in. przyrost naturalny, ilość zdobytych środków unijnych, zadłużenie budżetu gminy, liczbę mieszkańców podpiętych do sieci kanalizacyjnej, wyniki testów 8-klasisty, dochody gmin, ilość podmiotów gospodarczych, kwoty wydane na szkolenia pracowników samorządowych, czy ochronę powietrza. W ramach Rankingu ocenie poddano wszystkie gminy województwa świętokrzyskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Ranking oparty jest na wielowymiarowej analizie porównawczej. Jest to analiza matematyczne, która w nauce ma swoją ugruntowaną pozycję i polega na tym że można wziąć dowolną liczbę cech, wskaźników, które uznamy za istotne dla analizy, poddać je weryfikacji oraz normalizacji i na ich podstawie stworzyć jeden syntetyczny wskaźnik, który jest wypadkową wszystkich tych cech, które określają naszą zbiorowość.


reklama


fundacja

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media