fbpx

Mistrzowie województwa

Koszykarska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13 wywalczyła tytuł mistrzów województwa świętokrzyskiego. Koszykarze z „trzynastki” wygrali w odmianie 3x3. Sukcesu naszej drużynie pogratulował Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Michał Urbański, Ksawery Ronduda, Jakub Zyzman i Piotr Bojara to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13, którzy w ubiegły piątek na listę swoich sportowych sukcesów dopisali kolejne osiągnięcie. Pod opieką swojego trenera Krzysztofa Zuby stworzyli team koszykarski reprezentujący szkołę im. Kornela Makuszyńskiego. Drużynę, która jak się później okazało jest skazana na sukces w coraz popularniejszej odmianie koszykówki. Mowa tu oczywiście o 3-osobowej wersji tej dyscypliny.

kosz1

Po udanych eliminacjach miejskich zapewnili sobie awans do finału wojewódzkiego. Tam dołączyli do ośmiu innych ekip, w tym również kolejnej starachowickiej – SP nr 9. Dziewięć drużyn koszykarskich rozpoczęło walkę o tytuł najlepszej.


reklama


Miejscem rywalizacji finału wojewódzkiego Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży w koszykówce 3x3 chłopców była Miejska Hala Sportowa na starachowickim osiedlu Południe. Mówi się, że ściany często pomagają gospodarzom. Tym razem jednak atutem naszej drużyny była nie tylko rola gospodarza. Podopieczni Krzysztofa Zuby od pierwszego meczu prezentowali się bowiem znakomicie.

kosz2

W grupie eliminacyjnej reprezentacja „trzynastki” pokonała SP nr 3 ze Skarżyska Kamiennej oraz drużynę koszykarską z SP z Kazimierzy Wielkiej. Triumf w grupie zapewnił im udział w wielkim finale.

Tam na koszykarzy z SP nr 13 czekały już zespoły ze Skarżyska Kamiennej (SP nr 7) oraz ...Starachowic (SP nr 9). Rywalizacja finałowej trójki to kolejny popis „trzynastki”. Dwa zwycięstwa i tytuł mistrzowski.

- Byłem widziałem. Super gra. Trener najlepszy. Brawo panowie – ocenił występ swoich uczniów dyrektor SP nr 13 Sławomir Rymarczyk.

kosz3

- Przed oczyma dyrektora każdy wychodził z siebie, żeby dobrze wypaść, a największa zasługa uzdolnionych, trenujących ciężko chłopców. Michał Urbański, Ksawery Ronduda, Jakub Zyzman i Piotr Bojara to oni dziś byli najlepsi! - podsumował postawę swoich podopiecznych trener Krzysztof Zuba.

kosz4

Gratulacje dla naszych koszykarzy, którzy sięgnęli po tytuł mistrzów województwa. Czekamy na kolejne sukcesy. Słowa gratulacji należą się również reprezentantom SP nr 9, którzy w finale wojewódzkim zajęli drugie miejsce. Wygląda na to, że Starachowice koszykówką stoją, co cieszy nie tylko sympatyków tej dyscypliny, ale również trenerów starachowickiego Klubu Basket, który na co dzień prowadzi zajęcia z młodymi koszykarzami. Przychodzą dobre czasy dla starachowickiej koszykówki.

kosz6

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media