fbpx

Będzie przebudowa odwodnienia i chodnika w Gadce

Będzie przebudowa odwodnienia i chodnika w Gadce Będzie przebudowa odwodnienia i chodnika w Gadce

Powiat pozyskał ponad 1,9 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę odwodnienia i wykonanie chodnika przy drodze powiatowej w Gadce (gm. Mirzec). 30 stycznia br. odbyło się podpisanie umowy w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. 

Chodzi o niewielki, bo ponad 700 odcinek w ciągu drogi powiatowej nr 1761T Skarżysko-Kamienna – Mirzec w Gadce, gdzie przebudowany zostanie system odwodnienia i chodnik. Piesi będą mieli do dyspozycji pas o szerokości niespełna 2 m, zwężający się miejscami  do 1,5 m. W ramach zadania wzmocnione zostaną też rowy drogowe i wyremontowane zjazdy wraz z przepustami i studniami rewizyjnymi. Odnowione zostanie również pobocze jezdni.


reklama


Zadanie nie jest może spektakularne pod względem swojego  zakresu czy też wartości, ale bardzo istotne z punktu widzenia mieszkańców, którzy zabiegali o nie od dawna. Dzięki  jego realizacji zniknie problem podtopień  okolicznych posesji. Koszt jego realizacji to 2 mln 405 tys. zł. 1 mln 924 tys. zł pochodzić będzie z dofinansowania, natomiast wkład w wysokości 481 tys. zł zobowiązała się sfinansować Gmina Mirzec. W ciągu 30 dni ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tego zadania. 

Umowę sygnowali podpisami: Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk (z prawej) a z ramienia Powiatu: starosta Piotr Ambroszczyk i Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.

PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media