fbpx

Przedwyborcze porozumienia

Przedwyborcze porozumienia Przedwyborcze porozumienia

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, co prawda kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, ale pierwsze spotkania już za nami. Przed budynkiem starostwa porozumienie wyborcze dla dalszego rozwoju Powiatu Starachowickiego zawiązali prezydent Marek Materek, starosta Piotr Ambroszczyk, wójt Gminy Brody Marzena Bernat i Piotr Babicki.

Porozumienie to zobowiązuje do wystawienia wspólnej listy w wyborach do Rady Powiatu w gminach Brody, Pawłów i Mirzec.

- Deklarujemy podjęcie wszelkiej współpracy w nadchodzących wyborach samorządowych. W wyniku zawartego porozumienia, W 2018 roku KWW Marka Materka po raz pierwszy wystawił swoich kandydatów do Rady Powiatu. Państwa decyzją, nasz komitet uzyskał największe poparcie, a mandat radnego objęło dziewięciu naszych przedstawicieli. Dzięki zaufaniu wyborców, mogliśmy wziąć odpowiedzialność nie tylko za miasto, ale również za cały powiat i rozpocząć realizację naszego programu wyborczego. W wyniku bardzo dobrej współpracy na linii miasto, - powiat możemy zmieniać nasze otoczenie na lepsze, realizując projekty i inwestycje ważne dla mieszkańców (...) Jesteśmy jednak zdeterminowani, by w dalszym ciągu dbać o rozwój nie tylko Starachowic, ale wszystkich gmin z terenu naszego powiatu: Brodów, Wąchocka, Pawłowa i Mirca. Dlatego w najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się w kwietniu 2024 r., nasz komitet nie wystawi, ani nie poprze żadnego innego kandydata, na Wójta Gminy Brody. - napisał na swoim profili prezydent Marek Materek i dodał, że fundamentem do tworzenia samorządu odpowiedzialnego, skutecznego i przyjaznego dla obywateli jest zgoda i zgoda i współpraca.


reklama


Do niedawna “pewniakiem” do poparcia przez prezydenta Marka Materka wydawał się być Ernest Kumek, o którym 31 maja 2022 roku lider ruchu mówił tak:

- Miło mi poinformować, że liderem Ruchu MM w Gminie Brody został Ernest Kumek. Samorządowiec z ponad 20 letnim stażem, społecznik, miłośnik środowiska naturalnego, kochający sport oraz jazdę motocyklem. Współzałożyciel oraz Prezes Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju Ziemi Świętokrzyskiej NATURA, Honorowy dawca krwi oraz współpracownik Polskiego Czerwonego Krzyża, zaangażowany w niesienie pomocy osobom potrzebującym - czytamy na profilu włodarza miasta.

Sam Ernest Kumek doceniał w prezydencie jego chęć oraz upór w dążeniu do zmiany na lepsze oraz dar działania ponad podziałami. Liczył, ze ta współpraca zakończy spory i waśnie. Dziś to obecna wójt Gminy Brody Marzena Bernat ma poparcie prezydenta Marka Materka.

Czy to wystarczy, by zdobyć głosy mieszkańców?

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media