fbpx

Mieszkanka Starachowic świętowała setne urodziny

Mieszkanka Starachowic świętowała setne urodziny Mieszkanka Starachowic świętowała setne urodziny

Kolejna mieszkanka Starachowic świętowała w ostatnim tygodniu setne urodziny. Najlepsze życzenia z okazji 100 lat dla Pani Marianny Kozłowskiej przekazał Prezydent Starachowic Marek Materek. Szanowna jubilatka otrzymała również piękny bukiet kwiatów.

Marianna Kozłowska urodziła się 4 lutego 1924 roku w miejscowości Bukowie koło Kunowa. Wychowywała się wśród czwórki swoich braci. Z początkiem wojny zmarł ojciec i nastoletnia Pani Marianna musiała pomagać mamie w gospodarstwie.

Brała aktywny udział w walce przeciwko okupantowi. W wieku 16 lat roznosiła tajną prasę i ulotki narażając swoje życie.

100a

Kilka lat po wojnie przeprowadziła się do Starachowic wspólnie z mężem Mieczysławem. Pani Marianna miała dwóch synów Stanisława i Andrzeja. Po synu Stanisławie doczekała jedynej wnuczki Agnieszki oraz prawnuczka Adama.

- Gdy jej synowie poszli do szkoły babcia podjęła pracę w Fabryce Samochodów Ciężarowych. Tam pracowała do 55 roku życia. Po tym okresie przeszła na emeryturę – wspomina wnuczka jubilatki Agnieszka Świostek.

Pani Marianna to osoba niezwykle pogodna i serdeczna, a podczas swoich życiowych losów wykazała się pracowitością oraz wzajemną pomocą dla innych.

- Wielkim hobby babci było robienie na drutach. Spod jej rąk wyszło wiele pięknych swetrów, bluzek i pulowerków – dodaje wnuczka.

100b

fot. archiwum rodzinne

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media