fbpx

Uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierującemu

Wczoraj po godzinie 23 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Wąchocku na drodze krajowej nr 42 doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego.

Na miejscu interwencji zgłaszający przekazał policjantom mężczyznę, co do którego miał przypuszczenia, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Przed zdarzeniem, zgłaszający poruszała się za skodą i widząc, że siedzący za kierownicą pojazdu nie kontroluje toru jazdy, nabrał podejrzeń co do stanu jego trzeźwości. 24-latek wykorzystał moment, gdy kierujący czeskim autem zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym, wybiegł z samochodu i uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie zadzwonił na numer alarmowy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ujętego 53-latka. Okazało się, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna co prawda posiadał uprawnienia, jednakże na inne kategorie pojazdów, a za kierownicę samochodu osobowego nie powinien w ogóle wsiadać. Po wczorajszym zdarzeniu na długo „pożegnał” się z możliwością kierowania jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego.  

Dzisiaj rano zaś w na terenie gminy Pawłów partol z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy zatrzymał kierującego volkswagenem. Powodem było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 66 –latka i okazało się, że miał on ponad 1 promil alkoholu w organizmie. On również stracił prawo jazdy i będzie tłumaczył się przed sądem.  


reklama


PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media