fbpx

Z huty Pokój do Starachowic (zdjęcia)

Elementy nośne wiaduktu już po odbiorze. Pod koniec marca br. rozpocznie się ich montowanie.

23 lutego br. zespół z udziałem przedstawicieli Zamawiającego, Nadzoru Inwestorskiego oraz Wykonawcy dokonał oględzin i odbioru elementów nośnych wiaduktu, które są wytwarzane w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej. Z ramienia Powiatu uczestniczyli w tym: Członek Powiatu – Jerzy Materek, a także Jarosław Trzebiński z Zarządu Dróg Powiatowych i Andrzej Klimczak – kierownik projektu

Sam wiadukt jest konstrukcją jednoprzęsłową, łukową (belka swobodnie podparta wzmocniona łukiem). Rozpiętość teoretyczna wiaduktu wynosi 67,0m. Łuki zaprojektowano jako stalowe (stal S460N), o przekroju skrzynkowym. Pomost ukształtowano jako ruszt stalowy zespolony z płytą betonową C35/45 grubości 21cm.

Podczas inspekcji poddano oględzinom próbnie zmontowany element rusztu stalowego składającego się z dwóch belek głównych i poprzecznic oraz 2 węzłów podporowych. Rozstaw belek głównych wynosi 10,9m. Poprzecznice rozstawione są co 5,5m i ich rozstaw jest zgodny z rozstawem wieszaków.

W trakcie montażu na budowie elementy belki ustroju nośnego ustawione zostaną na wieżach rusztowaniowych i scalone poprzez spawanie. Po scaleniu belek dodane zostaną poprzecznice. W następnej kolejności na wieżach rusztowaniowych pojawią się elementy łuku, które zostaną także scalone. Potem odbędzie się montaż wieszaków, usunięte zostaną podparcia tymczasowe konstrukcji a na sam koniec zabetonowana zostanie płyta pomostu.

Zgodnie z harmonogramem, oierwsze elementy wiaduktu będą montowane w ostatnich dniach marca br.


reklama


1 komentarz

  • Jaro
    Jaro środa, 28 luty 2024 18:26 Link do komentarza

    Rozumiem że delegowani panowie to metalurdzy i inżynierzy budowy dróg i mostów........

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media