fbpx

Powstanie plan ogólny gminy

Urząd Miejski rozpoczyna procedurę sporządzenia planu ogólnego Gminy Starachowice wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Wnioski w tej sprawie zainteresowane osoby mogą składać w terminie do 22 marca 2024 roku. Zachęcamy do wyrażenia swoich uwag w tej sprawie.

- Plan ogólny jest nowym dokumentem planistycznym, uchwalanym dla całej gminy. Samorząd jest zobligowany do jego sporządzenia i uchwalenia w terminie do 31 grudnia 2025 roku. Ma to związek z wprowadzaną reformą planowania przestrzennego – przypomina Karol Zawłocki, kierownik Referatu Urbanistyki i Planowania Przestrzennego.

>>> FORMULARZ WNIOSKU <<<

W dniu 27 lutego Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wydał obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego Gminy Starachowice wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Włodarz miasta zawiadomił w ten sposób mieszkańców o podjęciu przez Radę Miejską w Starachowicach uchwały w sprawie rozpoczęcia prac o sporządzeniu planu ogólnego. Przedmiotowa uchwała została podjęta podczas sesji w dniu 24 października 2023 roku.

park1

- W przeciwieństwie do obecnie obowiązującego Studium, plan ogólny będzie aktem prawa miejscowego. Będzie to najważniejszy dokument planistyczny gminy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie on stanowił podstawę do sporządzania planów miejscowych oraz ustalania w drodze decyzji warunków zabudowy – dodaje Karol Zawłocki.

Pracownicy Urzędu Miejskiego podkreślają, iż zgodnie z założeniami reformy, miasto zostanie podzielone na strefy planistyczne, dla których zostaną określone podstawowe parametry urbanistyczne. Możliwe będzie m.in. wyznaczenie strefy wielofunkcyjnej z zabudową mieszkaniową wielorodzinną, strefy wielofunkcyjnej z zabudową jednorodzinną, strefy usługowej, strefy zieleni i rekreacji, a także komunikacyjnej.

Zainteresowane osoby mogą składać wnioski w wyżej wymienionej sprawie. Procedura potrwa do 22 marca 2024 roku. To właśnie w tym terminie do Urzędu Miejskiego należy składać pisemne wnioski. Każdy z wniosków powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

Obwieszczenie Prezydenta rozpoczyna również procedurę przystąpienia do sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko do planu ogólnego Gminy Starachowice.

- Zainteresowani mogą składać wnioski do ww. prognozy w Urzędzie Miejskim w Starachowicach w terminie do dnia 22 marca 2024 r., ustnie do protokołu, bądź za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywaniaich bezpiecznym odpisem elektronicznym na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy – czytamy w prezydenckim obwieszczeniu.

 


reklama


pasternn

UMS

Więcej w tej kategorii: « Forum NGO Spacer po Piachach »

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media