fbpx

Zaprojektujmy Piachy

Realizacja inwestycji związanej z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego kąpieliska Piachy wraz z infrastrukturą towarzyszącą to ważny projekt dla mieszkańców Starachowic. Za nami spotkanie konsultacyjno-informacyjne dotyczące tej inwestycji, które spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Urząd Miejski czeka teraz na opinie i uwagi do przedmiotowego projektu. Można je przesyłać drogą mailową w terminie do 14 marca 2024 roku.

36

- Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym dotyczącym zagospodarowania otoczenia zbiornika Piachy. Budowa molo i tarasu widokowego, zwiększenie dostępności tego terenu dla osób z niepełnosprawnością, poprawa dojazdów, przesunięcie wiaty grillowej, rezygnacja z boiska do badmintona czy postawienie dodatkowych tablic informacyjnych i koszy na śmieci – to najważniejsze uwagi z dzisiejszego spotkania na Piachach. Cieszy mnie Państwa zainteresowanie realizacją tej inwestycji i mogę zapewnić, że czwartkowe spotkanie nie było ostatnią formą wyrażenia opinii oraz uwag w tej sprawie – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas spotkania.

33

Czekamy na uwagi i opinie

Włodarz miasta oczekuje teraz na Państwa uwagi do projektu zagospodarowania terenu rekreacyjnego kąpieliska „Piachy”. Można je zgłaszać w terminie do 14 marca przesyłając szczegółowe opinie co do zasadności realizacji wybranych elementów projektu. Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem, zawierające najważniejsze dane adresowe (imię, nazwisko, numer telefonu, miejsce zamieszkania) należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

>>> PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA PIACHÓW <<<

Projekt Piachy1

>>> NOWE BUDYNKI WOPR <<<

projekt piachy 2 page 0001

>>>PROJEKT - PDF<<<

 

34

- To budujące, że chcecie mieć Państwo realny wpływ na realizowane w mieście inwestycje. Każdy z nas chce przecież jednego. Rozwoju miasta, realizacji ważnych inwestycji, a także stworzenia warunków do aktywnego wypoczynku, spędzania wolnego czasu i obcowania z przyrodą. Dlatego właśnie chcę, aby projekt zagospodarowania Piachów był naszą wspólną koncepcją i pomysłem, w którym każda z grup społecznych znajdzie coś dla siebie. Jestem przekonany, że wspólnie możemy stworzyć przestrzeń miejską, w której plażowicze, rodziny z dziećmi, miłośnicy sportu i różnych form aktywności, wędkarze czy morsy będą żyli w symbiozie. Bo tak naprawdę ten projekt ma służyć każdemu – dodaje prezydent Materek.

37

Zagospodarowanie Piachów

Zakres inwestycji obejmuje kompleksową realizację zamierzenia budowlanego, umożliwiającą uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu, począwszy od wykonania robót przygotowawczych i pomiarów geodezyjnych, poprzez roboty rozbiórkowe, palowe, ziemne, fundamentowe, nawierzchniowe, prace budowlano-montażowe, izolacyjne, instalacyjne, wykończeniowe, aż do zagospodarowania terenu włącznie.

38

Zgodnie z projektem planuje się budynek obsługi plaży, w skład którego wchodzi: parterowy budynek WOPR z salą wielofunkcyjną, piętrowy budynek socjalno-gospodarczy z hangarem w parterze i zespołem szatni, natrysków i sauną na piętrze oraz parterowy budynek higieniczno-sanitarny z zespołem toalet i umywalniami.

39

 

Zaprezentowany projekt zawiera ponadto utwardzone ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego i kołowego, schody terenowe, pochylnie dla osób niepełnosprawnych, pomost rekreacyjny z trapem wejściowym, taras widokowy, wiaty rekreacyjne, wiatę śmietnikową, wiaty rowerowe, obiekty małej architektury, trybuny terenowe, boiska rekreacyjne, strefę kempingową i oświetlenie terenu.

40

- Jesteśmy na takim etapie prac związanych z zagospodarowaniem terenu, że możemy dokonać jeszcze zmian w tym projekcie. Ale niezbędne jest wspólne wypracowanie projektu, który zadowoli każdego. Dlatego właśnie już wkrótce przekażę Państwu szczegóły dotyczące możliwości przesyłania swoich uwag i opinii do tego projektu wraz z uzasadnieniem. Liczę na to, że pochylicie się Państwo nad tym projektem i wspólnie dojdziemy do kompromisu – podsumowuje prezydent.

41

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media