fbpx

Droga w Mircu Malcówkach gotowa (zdjęcia)

Zakończył się remont drogi powiatowej przez wieś Mirzec Malcówki. Mieszkańcy mogą już śmiało korzystać z odnowionego odcinka, który nabiera jeszcze większego znaczenia przy występujących obecnie trudnościach na drodze wojewódzkiej nr 744.

Inwestycja kosztowała blisko 4 mln zł. Została zrealizowała przy wsparciu dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, skąd Powiat pozyskał ponad 2,7 mln zł i Gminy Mirzec, która przekazała na ten cel 800 tys. zł.

Bez tej współpracy, jak podkreślał starosta Piotr Ambroszczyk trudno ją byłoby zrealizować.

W efekcie wyremontowanych zostało 1245 metrów drogi powiatowej przez Mirzec-Malcówki, na której odnowiono warstwy konstrukcyjne, położono nową nawierzchnię, pobocza z kostki betonowej oraz destruktu asfaltowego. Wykonano też zjazdy na posesje i odwodnienie. W ramach inwestycji powstało także wyniesione przejście dla pieszych, a droga została oznakowana znakami poziomymi i pionowymi. Odpowiadała za to firma Budromost, a nad przebiegiem prac czuwał Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach z dyrektor Beatą Stąpor na czele.

- Cieszę się, że droga będzie służyła naszym mieszkańcom, zwłaszcza Mirca Malcówki – mówił starosta, podczas odbioru inwestycji z udziałem przedstawicieli powiatu, gminy, a także Zarządu Dróg Powiatowych i Wykonawcy.

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn podkreślał dobry dialog pomiędzy powiatem a gminą.

- Mieliśmy wprawdzie obawy co do szerokości drogi i jej jakości, ale – jak widać – nieuzasadnione. Droga została dobrze wykonana – stwierdził Mirosław Seweryn, podkreślając że jest to kolejna inwestycja na terenie gminy, zrealizowana przez Powiat, wynikająca z wieloletniego planu inwestycyjnego, który został w większości wykonany, za co dziękował staroście, Zarządowi i Radzie Powiatu, ale też wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania pieniędzy.

Jak zauważył wicestarosta Dariusz Dąbrowski, droga nie łączy wprawdzie siedzib dwóch gmin, ale jest bardzo ważna z punktu widzenia mieszkańców, a przy tym niezmiernie potrzebna, zwłaszcza przy występujących obecnie problemach na drodze wojewódzkiej nr 744.

- Na uwagę zasługuje też technologia jej wykonania. Droga nie jest wprawdzie bardzo szeroka, ale umożliwia swobodne mijanie się dwóch szerszych pojazdów - mówił wicestarosta, a potwierdził to także Ryszard Nowak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, a zarazem Kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy w Mircu.

Z kolei Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek podziękował mieszkańcom za zrozumienie podczas realizacji prac. Zaapelował przy tym o cierpliwość do wszystkich tych, którzy czekają jeszcze na inwestycje.

- Nie sposób w ciągu jednej kadencji zrealizować wszystkich działań. Będą one kontynuowane w miarę możliwości Powiatu, gmin, a także pozyskiwanych środków – mówił J. Materek.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media