fbpx

Kierowca pod wpływem i poszukiwana siostra pasażerka

Kierowca pod wpływem i poszukiwana siostra pasażerka Kierowca pod wpływem i poszukiwana siostra pasażerka

O kierowanie seatem w stanie nietrzeźwości podejrzewany jest 30-latek z powiatu starachowickiego. Podczas policyjnej kontroli okazało się, że mężczyzna ma w organizmie nieco ponad 0,6 promil alkoholu i prowadzi auto bez uprawnień. O pechu może mówić podróżująca w pojeździe jego 31-letnia siostra. Kobieta była poszukiwana i trafiła za kratki na pół roku.

Wczoraj tuż przed godziną 18 policjanci drogówki, na ulicy Struga w Skarżysku zatrzymali do kontroli seata. Za kierownicą auta siedział 30-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, więc został poddany badaniu na zawartość trunku.


reklama


Po chwili wyszło na jaw, że badany ma organizmie 0,62 promila zakazanej substancji. Dodatkowo prowadził pojazd bez uprawnień. Pasażerką auta była 31-letnia siostra kierującego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kobieta figuruje jako osoba poszukiwana. Ma do odbycia karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kobieta trafiła więc za kratki. Nieodpowiedzialnemu zaś 31-latkowi grożą między innymi trzy lata więzienia oraz surowa grzywna.

JG / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media