fbpx

Pomysły, wnioski, współpraca (zdjęcia)

Za nami I Forum Organizacji Pozarządowych zorganizowane przez starachowickie Stowarzyszenie Promocji Talentów. Dobre praktyki, partnerstwo lokalne, a także programy z jakich można skorzystać i kwestie prawno finansowe - uczestnicy nie mogli narzekać na nudę.

Pierwsze pytania dotyczące naboru do projektów pojawiły się zaraz po wystąpieniu Michała Brauna - dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.

Dużym zainteresowaniem cieszył się program Bardzo Młoda Kultura. W jego centrum stoi kreatywne, sprawcze i innowacyjne działanie młodzieży. Doświadczeniem i pomysłami dzieliła się w tym zakresie Monika Kowalczyk Kogut współpracująca z Narodowym Centrum Kultury.

Aspekty prawne i finansowe poruszał doktor nauk prawnych Jakub Kosowski, który wskazał przedstawicielom stowarzyszeń praktyczne rozwiązania.

O dobrych praktykach na dużą skalę opowiadała Irena Gadaj. 25 lat doświadczenia w pozyskiwaniu funduszy i pisaniu projektów było dla zebranych świetną motywacją.

Ostatnim punktem spotkania były kameralne spotkania sieciujące pozwalające na nawiązanie kontaktów między stowarzyszeniami i poszukiwanie płaszczyzn do wspólnego działania. Tych, jak się okazało było całkiem sporo.

Jednym z punktów Forum Organizacji Pozarządowych była historia Stowarzyszenia Promocji Talentów..W krótką podróż w czasie zabrały zgromadzonych założycielka i wieloletnia prezes Lidia Pokuszyńska i dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek Piwarska.

Zamierzeniem organizatorów jest, aby forum stało się wydarzeniem cyklicznym. Taką nadzieję wyraziła obecna prezes Iwona Tamiołło.

Partnerami i sponsorami wydarzenia były Warszawska Uczelnia Ekonomiczna i Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu. Forum dofinansowała także Gmina Starachowice.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media