fbpx

O winach “Z innej beczki” (zdjęcia)

O winach “Z innej beczki” (zdjęcia) O winach “Z innej beczki” (zdjęcia)

Tu wina rozlewane są z beczek. Tu za butelkę płaci się tylko raz a wino czy piwo dolewa się do woli. Względy ekologiczne? Tak, ale także dlatego, że butelki są naprawdę dobrej jakości. W tym miejscu życie ma smak smak Europy.

Gdzie jesteśmy? W sklepie, który jest tak wyjątkowy, jak ludzie, którzy go prowadzą i ci, którzy tam przychodzą. Jest wyjątkowy jak wino, które można tam kupić.

Wszystko zaczęło się od marzeń o winnicy. Iza - współwłaścicielka sklepu mówi o krzewach winorośli i winach z domowej piwniczki - to wciąż jest w sferze planów, a na razie razem z Piotrem (z którym przyjaźni się od lat) skupia się na winno piwnym biznesie prowadzonym w samym centrum miasta. Przybyli tu z Końskich i Krakowa z pomysłem na przekonanie starachowiczan do win niezwykłych. I… udaje im się to.

Nowe miejsce na mapie miasta ma już stałych bywalców. Ich liczba stale rośnie.

W małym, przytulnym lokalu czekają krany z dziesięcioma rodzajami win. Te niosą za sobą rytmy węgierskiego czardasza, ciepło włoskiego słońca, wyjątkowe krajobrazy Macedonii. W planie są wina słowackie i czeskie.

Dla fanów piwa też się coś znajdzie, dwa krany z piwem czeskim znalazły już swoich odbiorców.

Miłośnicy win znajdą tu wszystkie rodzaje wytrawności - klasyczne szczepy typu Merlot, ale też wina takie jak kwiat bzu czy biała porzeczka. Łyk każdego z nich to historia regionu i konkretnej winnicy.

Ale na półkach znajdą się też prawdziwie naturalne soki bez cukru, bez dodatków o tłoczone na zimno. Są i dodatki do wina - doskonałe sery i wędliny.

Rozlewnia z innej beczki - tu czas płynie wolniej, a rzeczy dzieją się naturalnie.

rozlewnia z innej beczki
ul. Rynek 39
Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media