fbpx

Nasz powiat w gronie najlepszych powiatów w Polsce (zdjęcia)

15 miejsce w kraju i tytuł laureata Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu stały się faktem! 13 marca br. podczas XXX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Karpaczu starosta Piotr Ambroszczyk odebrał nagrodę dla naszego Powiatu. Jesteśmy w dwudziestce najszybciej rozwijających się i najlepiej zarządzanych powiatów  od 60 do 120 tys. mieszkańców w Polsce! 

Ranking stanowi podsumowanie 2023r. Jest sumą wieloaspektowych kryteriów, zgrupowanych w siedmiu grupach tematycznych – od działań proinwestycyjnych, przez politykę społeczną, edukację, kulturę i sport, działania na rzecz mieszkańców, współpracę krajową i międzynarodową, działania ekoenergetyczne i proekologiczne po działania promocyjne.

Na każdym z tych pól Powiat Starachowicki może pochwalić się osiągnięciami, które finalnie przełożyły się jego na wysoką pozycję w tym plebiscycie tj. 15 miejsce w kategorii powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców czyli wśród ok 150 tego rodzaju samorządów w Polsce.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13 marca br. , podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, jakie odbyło się Karpaczu.

Uczestniczył w nim osobiście starosta Piotr Ambroszczyk, któremu towarzyszyli: sekretarz Powiatu Marlena Kostrzewa, Janusz Garbarczyk, dyrektor Wydziału Budownictwa i Anna Ciesielska – rzecznik prasowy Zarządu Powiatu w Starachowicach.  

Po raz pierwszy w historii nasz samorząd znalazł się na podium, w gronie laureatów tego wyjątkowego plebiscytu.

- Nie byłoby to możliwe gdyby nie wspaniała praca pracowników Starostwa Powiatowego, wszystkich jednostek organizacyjnych powiatu, a także radnych Rady Powiatu w Starachowicach. Wspólnie budujemy pozytywny wizerunek Powiatu Starachowickiego w Polsce i zagranicą, zapewniając mu lepszą przyszłość - mówi starosta Piotr Ambroszczyk. - Warto podkreślić, że jesteśmy jedynym nagrodzonym w tym roku powiatem z województwa świętokrzyskiego w kat. powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców. Dowodzi to tylko że mamy duży potencjał i dynamikę rozwoju - dodaje P. Ambroszczyk.

-Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej – przekonuje starosta P. Ambroszczyk. -  Wierzę, że dzięki realizowanym obecnie działaniom uda się nam polepszyć ten wynik w roku kolejnym.


reklama


PS

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media