fbpx

Nabór wniosków na umowy najmu lokali (zdjęcia)

Ruszył nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych w budynku przy Alei Świętego Jana Pawła II 28 w Starachowicach. W załączeniu szczegółowy regulamin procedury najmu mieszkań. 

IMG E5717

Zarządzenie nr 127/2024 Prezydenta Miasta Starachowice z dnia 15 marca 2024 roku

w sprawie naboru i rozpatrywania wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej, obowiązującej kaucji oraz zasad zawierania umów najmu 

 - To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, które są zainteresowane najmem lokali w budynku na osiedlu Południe. Od miesięcy otrzymywaliśmy mnóstwo pytań o możliwość wynajęcia jednego z 39 mieszkań w tym budynku. I wreszcie nadeszła chwila rozpoczęcia naboru. Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych na parter budynku Urzędu Miejskiego. Do Biura Obsługi Mieszkańców, ale również do siedziby STBS-u i referatu lokalowego. Zachęcam do przeczytania regulaminu najmu tych lokali. Na Państwa wnioski czekamy do 26 kwietnia 2024 roku - podkreśla Prezydent Miasta Marek Materek.

IMG E5713

Blok ten należy do zasobu Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom”, a powstaje on dzięki środkom z budżetu Gminy Starachowice przy udziale finansowego wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

IMG E5710

- W przypadku większej liczby wniosków niż powstałych lokali mieszkalnych powstanie lista rezerwowa, która służyć będzie do uzupełniania pojedynczych lokali, zwalnianych przez dotychczasowych najemców w budynkach przy ul. Marszałka Piłsudskiego 93 a, b, c oraz przy Al. Św. Jana Pawła II 28 - czytamy w regulaminie.

IMG E5706

Zasady i warunki naboru wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkań w budynkach zrealizowanych przez STBS przy udziale Gminy Starachowice oraz finansowym wsparciu BGK i RFRM oraz ich rozpatrzenia określa właśnie stosowny Regulamin, stanowiący załącznik do opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej Zarządzenia Prezydenta Miasta.

 IMG E5686

Zarządzenie nr 127/2024 Prezydenta Miasta Starachowice z dnia 15 marca 2024 roku

w sprawie naboru i rozpatrywania wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej, obowiązującej kaucji oraz zasad zawierania umów najmu 

IMG E5701 

Zgodnie z regulaminem lokale mieszkalne nie mogą być wyodrębniane na własność. Najemca nie może oddać lokalu lub jego części do bezpłatnego używania, ani go podnająć. W trakcie trwania umowy najmu, najemca nie może przenieść praw wynikających z umowy najmu na inną osobę. Nabór wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkania prowadzi Urząd Miejski w Starachowicach. Wnioski przyjmowane są w Biurze Obsługi Mieszkańca.

IMG E5687

Pierwszeństwo wskazania do zawarcia umowy najmu mieszkania mają najemcy zwalniający lokale mieszkalne wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy o ile najemcy:

- nie zalegają z opłatami za korzystanie z lokalu w okresie ostatnich 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku,

- wywiązują się z pozostałych warunków umowy najmu lokalu z mieszkaniowego zasobu miasta Starachowice

IMG E5682 

W przypadku, gdy o zawarcie umowy najmu mieszkania z zasobu STBS ubiega się większa liczba najemców zwalniających lokale mieszkalne wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy, o wskazaniu do zawarcia umowy decydują kryteria punktowane.

IMG E5678

Pierwszeństwo ustalanie jest wówczas na podstawie kryteriów – według zasady spełnia – nie spełnia.

Punkty mogą otrzymać:

- osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym bądź umiarkowanym lub gdy w orzeczeniu wskazano konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji, przy czym warunek ten uznaje się za spełniony również, jeżeli dotyczy osoby zgłoszonej do wspólnego zamieszkania w lokalu STBS

- osoby będące wychowankami placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, rodzinnych domów dziecka, rodziny zastępczej niezawodowej lub zawodowej, rodzinie zastępczej spokrewnionej (weryfikacja na podstawie dołączonego do wniosku zaświadczenia z placówki opiekuńczo-wychowawczej) - do ukończenia 30 roku życia

- osoby wychowujące przynajmniej jedno własne lub przysposobione dziecko,

- osoby pozostające w wyjątkowo trudnej sytuacji zdrowotnej, rodzinnej lub społecznej. Kryterium brane jest pod uwagę jedynie w sytuacji, gdy dwa i więcej wniosków uzyska tę samą punktację. Kryterium weryfikowane jest na podstawie wywiadu środowiskowego przeprowadzanego przez Społeczną Komisję Mieszkaniową.

IMG E5676 

Budynek przy ulicy Kościelnej należy do mieszkaniowego zasobu gminy. Nabór zaś dotyczy wyłącznie budynku przy Alei Świętego Jana Pawła II, gdzie mamy tzw. mieszkania czynszowe, a nie komunalne.

Mieszkania w budynku przy ul Kościelnej służą w pierwszej kolejności relokacji najemców z innych mieszkań należących do zasobu gminnego, w dalszej Mieszkania przyznawane są zgodnie z uchwałą w sprawie zasad przyznawania mieszkań z mieszkaniowego zasobu gminy. Tu wniosek jest taki sam jak w przypadku pozostałych lokali komunalnych.

IMG E5669

Inwestycja związana z budową bloku przebiega zgodnie z planem. Budynek posiada 39 lokali, a wśród nich: 7- jednopokojowych, 24-dwupokojowych oraz 8- trzypokojowych. Ich powierzchnia waha się od 31,48m2 do 62,52m2. Blok będzie miał dwie bryły.

Jedna, niższa, będzie miała wysokość III pięter, a druga osiągnie wysokość 6 kondygnacji. Ponadto dla wygody mieszkańców zostanie oddana winda, a trzy lokale zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

IMG E5666

Lokale mieszkalne będą miały przypisane komórki lokatorskie, znajdujące się na każdej kondygnacji. Pomieszczenia techniczne zostały zlokalizowane na parterze. Każde z mieszkań będzie posiadać loggię lub taras. Każdy wynajmujący mieszkanie będzie miał również do dyspozycji jedno miejsce parkingowe.

IMG E5664

Mieszkania będą przekazywane najemcom w II kwartale 2024 roku. Planujemy że odbędzie się to w terminie do 15 czerwca – wtedy powinniśmy przekazywać klucze.


reklama


IMG E5660

Zarządzenie nr 127/2024 Prezydenta Miasta Starachowice z dnia 15 marca 2024 roku

w sprawie naboru i rozpatrywania wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej, obowiązującej kaucji oraz zasad zawierania umów najmu 

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media