fbpx

Taneczne show w Starachowicach

Miłośnicy tańca w naszym mieście już mogą sobie rezerwować swój wolny czas na czerwcowy weekend. Starachowice będą bowiem gospodarzem tanecznych Mistrzostw Polski w tańcach karaibskich, synchro dance oraz latin style. W dniach 15-17 czerwca w kolorowy parkiet zamieni się Miejska Hala Sportowa. Klimat zawodów można było poczuć podczas konferencyjnych pokazów w wykonaniu "lisiczek" ze Studia Tańca FOX oraz solistek z kieleckiej szkoły Go4Dance. 

P1387738

Takiego wydarzenia w Starachowicach jeszcze nie było. W naszym mieście nie brakuje zespołów tanecznych, szkół tańca i zdolnych tancerzy osiągających sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Starachowice od zawsze słynęły w artystycznym świecie z sukcesów tanecznych i niesamowitych umiejętności scenicznych. Na mapie kulturalnych wydarzeń miasta nie było jednak tak dużego przedsięwzięcia jak Mistrzostwa Polski. Wszystko zmieni się jednak już w czerwcu.

P1377349

Za trzy miesiące Miejska Hala Sportowa będzie taneczną areną rywalizacji najlepszych zawodników z całej Polski. To tu odbędą się Mistrzostwa Polski w tańcach karaibskich, tańcach par, synchro dance oraz latin style.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z decyzji Polskiego Związku Tańca. Na tanecznej mapie Polski znalazły się w tym roku również Starachowice, a to ogromne wyróżnienie dla naszego miasta i wielkie wyzwanie. Jestem jednak przekonany, że dzięki wsparciu naszych partnerów, Polskiego Związku Tańca, MOSiR-u i przede wszystkim Studia Tańca FOX stworzymy w Starachowicach niezwykłe show – podkreślił Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Gołębiowski.

P1377395

W ubiegłym roku takie zawody odbywały się w Janowie Podlaskim W mistrzostwach wzięło udział wówczas ponad 800 tancerzy między innymi z Warszawy, Bydgoszczy, Lublina, Kielc, Rybnika, Buska Zdrój. Tancerze rywalizowali w stylu Salsa, Bachata, Latin Style, Synchro Dance. W czerwcu spodziewamy się więc przyjazdu do Starachowic podobnej liczby zawodników, a samo wydarzenie zapowiadane jest nie tylko jako turniej tańca, ale przedsięwzięcie wymagające dużej logistyki.

P1387570

Mistrzostwa Polski będą doskonałą okazją do promocji naszego miasta i walorów turystycznych Starachowic. Te argumenty w wyborze Starachowic na organizatora mistrzostw potwierdza Zbigniew Zasada, prezes Polskiego Związku Tańca.

- Taneczne mistrzostwa to również konfrontacja dorobku artystycznego i wymiana doświadczeń uczestników. Przez 3 dni w Starachowicach przebywać będą młodzi ludzie, dla których taniec to pasja życia – dodaje prezes.

P1387658

Na sukces organizacyjny wydarzenia liczy również założycielka Studia Tańca FOX – Joanna Lisowska, która jest jednym ze współorganizatorów mistrzostw. Dla jej podopiecznych możliwość udziału w tej imprezie, a przede wszystkim podpatrywania najlepszych jest doskonałą okazją do nauki i sprawdzenia swoich umiejętności. Obecnie w starachowickiej szkole tańca pod jej okiem uczy się już ponad 200 tancerek.


reklama


- Zawody to kilkudniowa rywalizacja, która z pewnością przyciągnie na widownię wielu miłośników tańca. Miejska Hala Sportowa stanie się miejscem, gdzie nie zabraknie tanecznych emocji. Kolorowe stroje, niezwykła muzyka oraz klimat latino-karaibski to bez wątpienia magnes, który sprawi, że warto zarezerwować w swoim kalendarzu czerwcowy weekend. To będzie prawdziwe święto tańca w Starachowicach. To idealna okazja by z bliska zobaczyć najlepszych – dodaje dyrektor MOSiR Krzysztof Szczygieł.

P1387713

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media