fbpx

Uwierzyła oszustowi w historię o wypadku i straciła pieniądze

Uwierzyła oszustowi w historię o wypadku i straciła pieniądze Uwierzyła oszustowi w historię o wypadku i straciła pieniądze

Oszuści w swoich działaniach, wyczekują odpowiedniego momentu i za pomocą wymyślonej historii doprowadzają swoje ofiary do utraty pieniędzy lub kosztowności. Tak było wczoraj, gdy do 83 –letniej mieszkanki gminy Brody przyszedł mężczyzna podający się za policjanta. W wyniku działania oszusta kobieta stracił blisko 11500 złotych.

Wczoraj do 83–letniej mieszkanki gminy Brody przyszedł mężczyzna, podający policjanta. Przekazał seniorce, że jej córka miała wypadek i potrzebne są teraz pieniądze, aby ta nie poszła do więzienia. Na taką historię nabrała się mieszkanka gminy Brody i przekazała oszustowi ponad 11500 złotych. Dopiero po fakcie kobieta zadzwoniła do rodziny i dowiedziała się, że córce nic się nie stało.


reklama


Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Gdy podczas rozmowy rozpytywani jesteśmy o ilość posiadanych pieniędzy, biżuterii lub innych cennych przedmiotów na pewno mamy do czynienia z oszustem a nie policjantem. Wtedy należy poinformować o takim zdarzeniu dzwoniąc na numer alarmowy 112.

PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media