fbpx

29 marca Urząd Miejski nieczynny

Prezydent Miasta Starachowice ustalił dzień 29 marca (piątek) dodatkowym dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Tego dnia starachowicki magistrat nie będzie czynny.

Tegoroczne Święto Trzech Króli, czyli Objawienie Pańskie w dniu 6 stycznia 2024 roku wypadło w sobotę.

Zgodnie z Kodeksem pracy za ten dzień pracodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi dodatkowego dnia wolnego w innym terminie . Pracownicy zatrudnieni w Urzędzie Miejskim nie stracili prawa do wypoczynku z tego tytułu. Wybór padł na piątek – tuż przed świętami.


reklama


um2

Szczegółowe informacje dotyczące tej kwestii porusza Zarządzenie nr 67 / 2024 Prezydenta Miasta Starachowice z dnia 9 lutego 2024 r. W sprawie: Zmiany Zarządzenia nr 3/2024 Prezydenta Miasta Starachowice z dnia 3 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego dla pracowników Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

- W związku z przypadającym na dzień 6 stycznia 2024 r. (sobota) Świętem Trzech Króli, ustalam ekwiwalentnie dzień 29 marca 2024 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Starachowicach – czytamy w zarządzeniu.

Dodatkowo pracownicy obsługujący wybory zarządzone na dzień 7 kwietnia 2024 r. do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, odbierają dzień wolny za 6 stycznia 2024 r. (sobota) Święto Trzech Króli w wyznaczonym przez siebie terminie, do końca trwającego okresu rozliczeniowego, tj. najpóźniej do dnia 29 marca 2024 r.

Za ewentualne utrudnienia związane z tym faktem wszystkich zainteresowanych przepraszamy.

um3

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media