fbpx

Pałacyk już działa! (zdjęcia)

Pałacyk już działa! (zdjęcia) Pałacyk już działa! (zdjęcia)

Za nami otwarcie Centrum Kreatywności Pałacyk. Ma być przestrzenią dla podejmowania twórczych wyzwań i kreowania wizerunku miasta i będzie służyć wszystkim mieszkańcom.

Dziś Pałacyk cieszy oczy. Remont tego budynku był możliwy dzięki funduszom norweskim i europejskim. Środki te pozwoliły także także na zagospodarowanie parku okalającego Pałacyk.

Centrum Kreatywności przy ul. Konstytucji 3 Maja tworzą dwa obiekty. Pierwszy z nich to zabytkowy budynek z 1922 roku oraz nowo wybudowany pawilon wraz z łącznikiem. Każda z nich spełnia określoną rolę; w części zabytkowej znajduje się kawiarnia oraz pomieszczenia pod wynajem na prowadzenie działalności gospodarczej dla przedsiębiorców.

Pawilon ma być miejscem do organizowania debat, szkoleń, konsultacji, warsztatów, konferencji oraz spotkania mające na celu integrację i wymianę doświadczeń. Dobrymi duchami tego miejsca są wiceprezydent Marcin Gołębiowski i kierująca tą przestrzenią Iwona Tamiołło. Obydwoje włożyli w nie ogrom pracy i serca.

Gośćmi otwarcie były władze samorządowe miasta Starachowice na czele z prezydentem Markiem Materkiem, samorządowcy z Krosna, Tarnowa i Ostrowca Świętokrzyskiego, a także przedstawiciele instytucji kultury, fundacji, stowarzyszeń. Nie zabrakło przedsiębiorców i młodzieży - to działaniom tych grup ma służyć pałacyk.

- Rozwój biznesu, wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, ale też pomoc dla tych, którzy myślą o założeniu własnej działalności. Właśnie w Pałacyku otworzymy Centrum Informacji Biznesowej, w którym każdy zainteresowany otrzyma profesjonalną pomoc w zakresie otwarcia i prowadzenia działalności gospodarczej, pozwoleń, dotacji, koncesji, grantów i dofinansowań, nikogo nie zostawimy bez odpowiedzi na nurtujące go pytania - mówił prezydent Marek Materek.

Jednym z punktów była debata nt. Kreatywności jako impulsu rozwoju miast średniej wielkości - poprowadził ją wiceprezydent Marcin Gołębiowski.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media