fbpx

Myśliwskiego związki ze Starachowicami

Myśliwskiego związki ze Starachowicami Myśliwskiego związki ze Starachowicami

Koniec marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej upłynął pod znakiem znakomitej literatury i pośredniego spotkania z wyjątkowym autorem. Wiesław Myśliwski - to o nim mowa.

W przestrzeni Czytelni przy ulicy Kochanowskiego 5 mieszkańcy Starachowic uczcili 92. rocznicę urodzin tego znakomitego literata, który w latach 1935-1938 mieszkał w Starachowicach przy ul. Robotniczej 10.

Decyzją Rady Miejskiej z dnia 28 lutego 2020 r. Prezydent Miasta Marek Materek nadał Wiesławowi Myśliwskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Starachowice, wtedy także z inicjatywą wykonania tablicy pamiątkowej wystąpił radny Bronisław Paluch.

I tak też się stało. Dzięki Prezesom Zarządu Zbigniewowi Rondudzie i Tomaszowi Walczykowi tablica została wykonana przez Odlewnie Polskie S.A w Starachowicach. Tablica zostanie umieszczona na elewacji po remoncie budynku przy ul. Robotniczej 10.

Przybyli do biblioteki jako pierwsi mogli ją zobaczyć.

Spotkanie było także okazją do dyskusji o twórczości Wiesława Myśliwskiego. Gościem wieczoru poświęconego wybitnemu pisarzowi był Wojciech Bonowicz – poeta, publicysta i dziennikarz, który na podstawie twórczości Wiesława Myśliwskiego wygłosił prelekcję pt. „Czy literatura może dawać nadzieję”.

Uczestnicy spotkania mogli nabyć książki Wiesława Myśliwskiego i Wojciecha Bonowicza, eksponowane przez starachowickiego księgarza Wiesława Jurczuka.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media