fbpx

Nowa świetlica dla najmłodszych (zdjęcia)

Oficjalnie rozszerzamy działalność Centrum Aktywności Społecznej w samym sercu Osiedla Wzgórze. Starachowicka świetlica przy ulicy Widok będzie ulubionym miejscem dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, którzy aktywnie i bezpiecznie będą mogli spędzić tu swój czas.

- Grupa 15 dzieciaków podczas swojego 3-godzinnego bezpłatnego pobytu pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej będzie mogła bawić się i uczyć. Specjalnie dla nich przygotujemy zajęcia z rytmiki i gimnastyki ogólnorozwojowej. Dodatkowo czekają na nich zajęcia z języka angielskiego, ale również zajęcia animacyjne dla najmłodszych – zapowiada Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Projekt „Świetlica na Plus” jest realizowany przez Gminę Starachowice i Centrum Usług Społecznych. Wartość projektu to ponad 440 tysięcy złotych. Na ten cel pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków europejskich w wysokości ponad 420 tysięcy złotych. Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego na lata 2021-2027.

- Życzę wszystkim dzieciakom miłej zabawy i bezpiecznego pobytu w nowych przestrzeniach świetlicy na Wzgórzu – dodaje prezydent.

Nie tylko domowe przedszkole

- Mniej więcej dwa lata temu otwieraliśmy Centrum Aktywności Społecznej jako świetlicę środowiskową. Spotykając się w tym samym miejscu właśnie po dwóch latach widzimy doskonale jak ważną rolę odgrywają tego typu placówki i miejsca integracji dla lokalnej społeczności. Dziś otwieramy niejako nowy rozdział w funkcjonowaniu tej placówki. Rozszerzamy bowiem usługi o pakiet zajęć dla najmłodszych dzieciaków. Z jednej strony powstanie tu takie domowe przedszkole wyposażone w zabawki, meble i strefę zabaw, ale to nie oznacza, że to miejsce będzie pełniło tylko rolę takiego przedszkole. Wciąż chcemy by to miejsce było przeznaczone dla dzieci starszych. Przez ostatnie dwa lata w tym miejscu dzięki wsparciu ze środków norweskich realizowaliśmy zadania zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Teraz przyszedł czas na najmłodszych – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Gołębiowski podczas oficjalnego otwarcia świetlicy.

Projekt będzie realizowany do lutego 2026 roku. Zajęcia dla dzieci będą bezpłatne. Jego finansowanie będzie odbywać się ze środków pozyskanych z projektu.

- Kończymy jeden projekt i od razu zaczynamy realizować kolejny. Wszystko po to, aby działo się tutaj naprawdę dużo dobrego. Teraz przyszedł czas na najmłodsze pokolenie, które dołączy do aktywnego spędzania czasu przez swoich starszych kolegów. Od godziny 10-ej do 13 swój świetlicowy czas będzie miała młodsza grupa, a od 13-ej do świetlicy po zakończeniu swoich lekcji w szkole będą przychodzić nieco starsi. Przed nami duże wyzwanie. Będziemy chcieli opiekować się dziećmi w bardzo kreatywny sposób – zapowiada Wioletta Grosicka.

Nowości dla nieco starszych

Nowa świetlica to nie tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci. Będzie dużo zajęć animacyjnych, ale również nauki języka angielskiego dla najmłodszych, a także rytmika.


reklama


Od września do świetlicy powrócą starsze dzieci. Dla nich też opiekunowie CAS-u przygotowali nowe pomysły. To właśnie dla nich zostaną zorganizowane zajęcia taneczne, a miłośnicy ekologii będą mogli rozwijać swoją pasję w lokalnym kole ekologicznym. To nie jedyne koło, które powstanie przy świetlicy.

- Będzie również koło logicznego myślenia, teatralne i koło językowe. Wycieczki do kina, wycieczki krajoznawcze to kolejne atrakcje przygotowane dla najmłodszych. Będzie się tu naprawdę dużo działo – dodaje Grosicka.

W godzinach wieczornych swój czas będą mieli najstarsi mieszkańcy osiedla. Spotkania integracyjne, wieczorki czy imprezy okolicznościowe.

- Nasza lista zakupów też jest długa zakupu. Wkrótce do naszej świetlicy trafi playstation, a w planach mamy również zakupić kino plenerowe. To miejsce będzie żyło – zapewnia Wioletta Grosicka.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media