fbpx

Młodzież ma głos! (zdjęcia)

Młodzieżowa Rada Powiatu rozpoczęła swoją działalność! 27 marca br. odbyło się jej pierwsze, inauguracyjne posiedzenie, na którym młodzi samorządowcy złożyli już ślubowanie. Za nimi też pierwsze głosowania w sprawie wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących MRP.


Nie tylko seniorzy ale też młodzież ma już swoją Radę w naszym powiecie. W jej skład wchodzą reprezentanci uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu starachowickiego, wybrani w wyborach demokratycznych, zgodnie z uchwałą Rady Powiatu podjętą w styczniu br. z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka.

Głosowanie przeprowadzone zostało 19 i 20 marca br. w systemie informatycznym, a łączna frekwencja w wyborach wyniosła 25,9 proc. Na 1818 uprawnionych, głosy oddało 471 osób, w tym ważnych 465. I tak do MRP weszli: Amelia Stępień, Dorian Kuźdub, Bartosz Przesłański, Wiktoria Murzyn, Jakub Styczeń (z Okręgu I tj. I LO), Mateusz Wójcik (II LO), Paweł Marciniak, Franciszek Sierpień, Maria Wrona, Natalia Szymańska, Bartosz Ambroszczyk i Blanka Kania (III LO), Karolina Kwiatek, Julia Zuba, Bartłomiej Loranty (ZSZ nr 1), Bartosz Stępień, Dominika Pocheć, Aleksandra Łoboda, Kacper Małecki i Igor Wargas (ZSZ nr 2), Majka Ożdżyńska, Jakub Szumidłowski (ZSZ nr 3), Aleksander Tokarski oraz Piotr Pacek (ZDZ), a także Dominik Wyderski, Barbara Cheda, Alicja Orfin i Weronika Kutera (Liceum STO).

Potem odbyło się ślubowanie. A przyglądali się temu przybyli z nimi nauczyciele i przyjaciele. Podczas pierwszej sesji wybrano także prezydium. Do tego czasu obrady prowadziła najstarsza wiekiem pośród młodych samorządowców – Alicja Orfin. Przewodniczącą Rady została Amelia Stępień, za którą opowiedziało się ostatecznie 17 radnych (w drugim głosowaniu). Wiceprzewodniczącymi zaś: Paweł Marciniak (11 głosów „za”) i Paweł Stępień (14 głosów „za”).

– Chcemy nie tyko by młodzi ludzie byli naszym głosem doradczym, ale przede wszystkim uświadomili sobie, że to od nich zależy przyszłość naszego powiatu. Naszą rolą jako samorządowców jest takie kreowanie rzeczywistości, by młodzi ludzie mogli się w niej odleźć – uważa starosta Piotr Ambroszczyk. - Wiem że młodzież ma dużo pomysłów. Chcemy dać im możliwość wpływu na rzeczywistość – dodaje starosta.

Zapału z pewnością im nie brakuje, co było widać na sesji. Wszyscy chcą działać i mają wiele pomysłów na to, jak powinna wyglądać działalność Młodzieżowej Rady Powiatu, choć strategiczne decyzje dopiero przed nimi.27 marca br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbyło się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie tego nowego gremium. Radni odebrali zaświadczenia o wyborze z rąk starosty Piotra Ambroszczyka i gratulacje od pozostałych członków Zarządu Powiatu.


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media