fbpx

Świętokrzyski Kreator Rozwoju dla Starachowic

Starachowice napędzają do rozwoju i inspirują do działania, a za realizację swoich inwestycji są nagradzane w województwie, regionie czy kraju. Kolejne dobre wiadomości płyną do nas z Kielc. Za realizację ważnych inwestycji dla mieszkańców miasta w ramach projektu rewitalizacji zostaliśmy wyróżnieni tytułem Świętokrzyskiego Kreatora Rozwoju.

- Dziękuję moim współpracownikom za codzienną dobrą pracę. Szanowni Mieszkańcy, Moi Drodzy, dziękuję Wam za wszystkie inspiracje i pomysły. Zmieniamy to miasto dla każdej i każdego z Was. Dziękuję! – powiedział Prezydent Starachowic podsumowując fakt otrzymania kolejnej nagrody dla naszego miasta.

materek

W Centrum Kongresowym Targów Kielce uroczyście podsumowano realizację Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w latach 2014-2020. Spotkanie to było również okazją do wręczenia inwestycyjnych wyróżnień.

Starachowice otrzymały tytuł Świętokrzyskiego Kreatora Rozwoju w kategorii usługi publiczne, a okazałą statuetkę osobiście odebrała Zastępca Prezydenta Miasta ds Gospodarczych Elżbieta Gralec.

Nagrody te przyznawane są dla firm, instytucji, samorządów i organizacji pozarządowych, które dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu zrealizowały innowacyjne, inspirujące, istotne dla życia mieszkańców i rozwoju regionu projekty.

kielce

Starachowice zostały wyróżnione za projekt “Rewitalizacja – Lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie”.

- Nad zbiornikami Lubianka i Pasternik stworzyliśmy nowe miejsca do aktywnego i rodzinnego wypoczynku. Rewitalizacja to również zmiany wokół Parku Kultury, atrakcyjna przestrzeń Parku Miejskiego i przebudowa budynków na Osiedlu Wzgórze. Ten wielomilionowy projekt to także przebudowa Centrum Kreatywności „Pałacyk”, który już cieszy oko i służy lokalnej społeczności. Ta nagroda jest dobrym podsumowaniem zmian jakich dokonaliśmy w ostatnich latach w naszym mieście – podsumował Prezydent Materek.

Województwo świętokrzyskie w minionym okresie unijnego finansowania wykorzystało blisko 1,4 miliarda złotych. Środki finansowe zostały przeznaczone na rozwijanie i modernizację infrastruktury drogowej, inwestycje, wspieranie przedsiębiorczości, ochronę zdrowia, środowiska, rozwijanie kultury i turystyki, przeciwdziałanie skutkom pandemii koronawirusa, pomoc dla mieszkańców Ukrainy i wiele innych działań.


reklama


gralec

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media